Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehetne megoldani egy...

Goofre kérdése:

Hogyan lehetne megoldani egy böngészős játékban az épületek építését? *többi lent*

Figyelt kérdés
Én a legegyszerűbb megoldást úgy látom, hogy minden 10 másodpercben meghív egy php fájlt az oldal, ami lellenőrzi az aktuális építkezéseket, ámde ez egy eléggé nehézkes lassú, erőigényes rendszer. Van valakinek valami jó ötlete?

2014. jan. 9. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:

szerverkód az isten, ő dönt, kliens kód pedig szórakoztat.

ezzel szerintem érteni lehet.

pl: betölt az oldalad, szerver odaadja az adatokat.

főbázis 10k pénz 48 óra

megnyomod hogy építsen = szólsz a szervernek hogy építed, szerver megjegyzi mikor mondtad. kliensnek mutatod hogy épül, telik az idő, ha letelik szólsz a szervernek hogy mutassa mi van.

2014. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 uno20001 ***** válasza:
Vagy amikor megnyitják az oldalt, akkor egy script lefut és leellenőrzi építkezéseket, és élvegzi a szükséges teendőket. Ebben a megoldásban az a pozitívum, hogy ha nem használják (a játékot), akkor nem fut feleslegesen.
2014. jan. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én is probalkoztam vmikor bongészos épitekzos jatekkal jatekkal:

[link]

Nálam ugy rémlik, hogy 10 másodpercenként frissul ajaxszal a map.

2014. jan. 10. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég oldalbetöltésnél lekérdezni, hogy hogyan áll az építkezésed. Mivel tudod, hogy pl 5 perc múlva lesz kész ezért a javascript már csak megjeleníti és kezeli, hogy animáltan építkezzen, időnként cserélje ki a képet stb. Ha valami újat kezdesz akkor ajaxal küldöd a szervernek és a js megjeleníti h ott is építkezés kezdődött. JS amikor látja h kész akkor kicseréli a képet a kész épületre. Ha elkattint akkor ugye kezdődik előröl. Így csak oldalbetöltésenként és műveletenként kell a szerver felé kommunikálnod.
2014. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!