Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mit gondoltok erről a blogról?

Mit gondoltok erről a blogról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma találtam rá erre a bizonyos "If You Can Dream It, You Can Do it!" című blogra! Sokan követik őket, és sokan írjáák, hogy nagyon tehetségesek. Szerintettek ki a legügyesebb? Melyik lánytól rendlejek a blogon belül? Mi a véleményetek róluk, a bloguk kinézetéről, és a stílusukról, úgy összeségében az IYCDI-ról? A blog [link]

2014. jan. 12. 15:16
 1/6 Német_Tibor ***** válasza:

A design alapja jó, letisztult. Viszont túl sok rajta a hover effekt (amikor ráviszed az egeret). Például a fejléc érthetetlen, hogy miért halványabb, ha fölé viszem.

Az Információk / Köszöntő résznél nem értem még, hogy miért ilyen beágyazottan, iframesen kellett megoldani.


Ezeket javítják, akkor egész jól nézne ki.

2014. jan. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egész kellemes a design, bár túl sok az értelmetlen effekt. Ezeket a többszáz pixel széles-magas aláírás képeket is túlzásnak érzem. Az üdvözlő infó szöveg sokkal jobban nézne ki scrollbar-ok nélkül. Az oldalsó modulok fejléc szövegei és a menülinkek lehetnének kontrasztosabbak.


A tartalmat nem firtatnám, nincs kedvem olvasgatni.

2014. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 SimkoL ***** válasza:
"3 tehetséges lány által szerkesztett blogra csöppentél"
2014. jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az oldaluk nem épp felhasználóbarát:

nem elég olvasható dolgok,

egeret linkre viszem nem pointer, és halványodik (alig látható a menüben ilyenkor),

címre hover effektek is nagyon nem kellenének,

képaláírás hover: nem olvasható,

kép hover: miért?, kép azért van hogy lássák, és itt semmi dolgot nem tudsz vele kezdeni, akkor ne halványodjon,

blogarchívumban a linkeket be lehet ugráltatni (ezért sem szabad hoverre más méretet adni a betűknek) + túl halvány


képszerkesztéshez tényleg van tehetségük (bár nem tudom miből lettek szerkesztve..csak feltételezés)

2014. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerintem, ha tizenévesek, akkor nagyon is jónak minősül, amit csinálnak. Az előző hozzászóló már megemlítette a "szakmai gyermekbetegségeket" - hú, de iszonyú sznobnak hangzik ez a szöveg! -, pár év gyakorlat alatt maguktól fognak rájönni, hogy egy jól sikerült weblayoutban a kevesebb gyakran több, nem kell agyon-hovereffektezni meg marquee-zni a dolgot.

A képi világ tényleg szép-

2014. jan. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mára már kismilliárd ilyen blog kering a blogger világban (lásd: Reload, Dare to Dream, Artist Corner Design, stb...), csakhogy ezek rohadtul nem eredetiek. Az íróik szörnyen felfuvalkodottak, nagyképűek, egymástól lopkodják a képeket, DE nem mondom, hogy nem tudnak szerkeszteni. Habár még erre is van néhány ellenpélda. Ha néhány éve jelen vagy ebben a bloggeres világban, tudhatod, kitől származik mind ez. Ezt valaha MissMe kezdte el, pár hónappal később noricii, de tőle függetlenül. MissMe blogját a mai napig megtalálhatod ( [link] ő volt az első,ha így vesszük, egyben a legeredetibb is. noricii ugye, tőle függetlenül kezdte el a bloggerkedést, de bezárt, miután elege lett belőle, hogy mindenki (khm... IYCDI) tőle lopkod. Engem is rohadtul idegesített volna ha szétlopkodják a munkámat.

Vannak olyan bloggerinák, akik méltán "követői" noricii-nek. Ott vannak MissBabe-ék, Sz Bius-ék, talán még ide sorolnám Dorothy S.-t is. Én egyszer akartam rendelni noricii-től, de éppen nem lehetett :/ Rendeltem viszont Biuséktól ( [link] ők csináltak egy nagyon szép fejlécet *-* Az ő blogjuk azért is jó, mert eredetileg tutorialos volt, nem egylopkodódesignoskritikásizé.

2014. jan. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!