Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Nekem nincs okostelefonom....

Nekem nincs okostelefonom. Azokon van valami olyan font, amelyik egységesen mindegyiken megtalálható?

Figyelt kérdés

Amatőrként drupalra alapozva készítettem korábban néhány weboldalt, amit átépítek alkalmazkodóra (responsive).

Eddig google fontokat használtam. Olyant, amelyik rendesen magyarított, s nem fékezi a letöltődést.

De mobilra mi lenne a jó?

Portálokon többfélét látok, nem egységes. És hatalmas nagy betűket használnak. (pl. az Origo)


2014. jan. 14. 09:12
 1/2 savanyújóska ***** válasza:
Ez szerintem inkább a böngészőmotortól függ. Hogy pontosan melyik milyet használ, azt nem tudom, de a lényegesebbek, amiknek utána tudsz nézni: mobil IE9-10-11 (Windows Phone), mobil Chrome, Firefox(Android, de itt lehet, hogy lehet írni saját motort is), mobil Safari (iOS). Másrészt, szerintem az Origo nem annyira font kérdése, eleve egy mobil oldal, és ezt sokan úgy oldják meg, hogy nagyobbak, ezáltal jól olvashatóbbak legyenek a betűk. Tehát az inkább a kódodtól függ, hogy mekkorában jeleníti meg.
2014. jan. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Nekem sincs okostelefonom.

Egy volt, de azt hitte okosabb lehet nálam, így hát hülére vertem!

2014. jan. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!