Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblapkészítés, hogyan álljak...

Weblapkészítés, hogyan álljak neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon megfogott a weblapkészítés, mint téma, és szeretnék készíteni pár referenciamunkát. A következő a helyzet: fogalmam nincs milyen oldalakat éri meg csinálni, milyen témába ássam bele magam. Eddig nagyjából autodidakta módon készítettem HTML oldalt, megfűszerezve egy-két JavaScripttel, PHP-vel, de ezekhez sajnos még analfabéta vagyok. Hogyha webshopokat, egyéb igényes oldalakat akarok csinálni(nem profi designos oldalakat azért), akkor milyen irányban kellene kutakodnom? Esetleg tapasztalatokat tippeket kaphatnék? Gondolok itt arra, hogy érdemes-e saját scripteket írni tanulni, vagy a neten már mindenhez találok, érdemesebb-e tartalomkezelő rendszerekbe beleásni magam, vagy inkább maradjak a saját kód írásánál (ami ugye egyedi)...esetleg egy webshop összehozásához, ami egy dinamikus oldal, hogy kezdjek hozzá, szóval bármi tipp, ötlet, tapasztalat jöhet, esetleg ajánlott irodalommal, fórumokkal, satöbbi.


Köszönöm előre is!



2014. jan. 24. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:

A tartalomkezelő rendszereket felejtsd el. Ha valamire való fejleszto akarsz lenni, akkor PHP+MySQL+JS+HTML+CSS2+CSS3. Ez eddig alapmuveltség.


Bónuszként JQuery, Java, ASP, AS3, NoSQL.


A tutorialokat meg a tanítóvideókat felejtsd el. Saját magad találj ki projekteket, szenvedj velük, kövess el hibákat, tanulj belolük.


Angolul tudj. Ha nem tudsz valamit, akkor www.stackoverflow.com


Ha ezek megvannak, mélyedj bele a szerverek struktúrájába: Apache, SQL, Oracle, NGiNX.

Utána mozdulj el egy kicsit a Linux irányába és az azon futó professzionális hosting-rendszerek felé: Amazo AWS, VPS megoldások.


Köyvnek ezt tudom ajánlani: [link]


De mégegyszer: Programozni nem könyvbol fogsz megtanulni, hanem gyakorlatból.

2014. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, hát én is hasonlóan gondolkoztam,és szerencsére inkább gyakorlat párti vagyok, úgyhogy azzal nem lesz gond. CSS, HTML az már megy, angoltudás is megvan, akkor jön a többi, köszönöm szépen! Bárki tud még tanácsot, tippeket adni, várom azért :).
2014. jan. 24. 22:44
 3/3 BazsiBácsi ***** válasza:

Az első hozzászóló teljesen jól írja a dolgokat, viszont én szeretnék egy "webbaráti" tanácsod adni: NE EBBŐL AKARJ MEGÉLNI!!!!


Sajnos annyira felhígult a szakma, hogy a 14 éves is "tud" honlapot készíteni, ráadásul olyan nevetséges összegért, amivel versenyezni nem tudsz. Személyes tapasztalatból mondom ezt is, idén elvesztettem egy ügyfelet 4 (négy) honlappal, mert a 14 éves unokaöccse megcsinálja helyettem a havi karbantartást, tartalomfrissítést, ha kell valamit, és beéri havi 5e forinttal. Ez nekem havi 20000 forint kiesést jelent, mert egy 14 éves manapság tudja kezelni a Wordpresst.


Hogy miért is Wordpress? Most mondhatná bárki joggal, hogy egy valamire való honlap jegyzettömbben íródik, és nem CMS, viszont elmondom, hogy mire van szüksége egy teljesen átlagos ügyfélnek, legyen például egy műkörmös (szintén tapasztalatból):

-minimális design, de azért jól nézzen ki

-facebook like gomb

-facebook oldal

-fel tudja ő is töltneni a képeket a honlapra (magyarul havi karbantarásról szó sincs).

-20e forintból kijöjjön domainnel, és minőségi tárhellyel.


Mit fogsz csinálni? Nekiállsz írsz egy komplett honlapot, melybe belefektetsz 5-6 órát, aztán feltöltöd tartalommal, ellenőrzöd legalább 5-ször (ami plussz 1-2 óra), hogy minden klappol-e, és átadod az ügyfélnek, és betanítod (ami még 1-2 óra)? Hihető. A valóság az, hogy letöltessz egy Wordpress/Joomla/akármilyen egyszerű CMS-t, kinézel egy jól kinéző sablont, kicsit átszerkeszted, feltöltöd tartalommal, képekkel, megmutatod az ügyfélnek, betanítod, és mindenki boldog: az ügyfél azért, mert 20e forintból megúszta az egészet, Te meg azért, mert a domaint+tárhely kombinációt leszámítva kerestél 2-3 óra alatt legalább 10e forintot. Sajnos a valóság az, hogy az ilyenekből van a legtöbb, és ezekből "élsz meg". Aztán jön egy bokorugró scriptkiddie, és úgy alád ajánl, hogy bámulsz ki a fejedből, aztán meg csak annak megy híre, hogy milyen drágán dolgozol, a kis suhanc meg milyen olcsón, és teljesen jót csinált (gportalhoz vagy webnodehoz kért egy domaint, meg elkért 2000 forintot, mert jófej).


Félreértés ne essék, nem eltántorítani akarlak, hasznos dolog, hogy tudsz egy rakás nyelvet, és tudod is alkalmazni. Nekem is jól jön most minden, amit tanultam, és tudok a saját projectemhez. De sajnos ez a szakma az open source és a jó community-k, illetve tutorialok miatt tart ott, ahol.

2014. jan. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!