Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miben érdemes tárolni WYSIWYG...

Miben érdemes tárolni WYSIWYG szerkesztő által formázott szöveget? MYSQL-ben vagy fájlban (adatbázisban azonosító alapján hivatkozik)?

Figyelt kérdés
Keresés hatékony, gyors mikrooldalt szeretnék létrehozni és ha egy nagyobb szöveget akarok tárolni, nem okoz gondot a MYSQL-nek? Saját szerveren menne, tehát nincs limit tárterületben.
2014. jan. 31. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát , 4GB ha elég ,akkor longtext.

[link]

2014. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom részben fogja tárolni az adatot, csak az első 256 byte tárolódik az alap táblában és ezt a táblát használja akkor ,mikor a táblákat egy selectben összekapcsolod.Így a lekérdezés gyors tud lenni,kivéve talán akkor,ha konkrétan abban a mezőre adsz where feltételt.
2014. jan. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát fájlban semmiképp.
2014. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

TINYTEXT => 256 Byte

TEXT => 64 KB

MEDIUMTEXT => 16 MB

LONGTEXT => 4 GB


Én úgy szoktam csinálni, hogy amiről tudom, hogy fix hogy rövid, pl. egy cikk/hír rövid ismertetője, azt sima TEXT -re rakom, de általában MEDIUMTEXT, 16 MB -nál többet nem, szoktak forgalmazni, mert az brutális méret lenne, később kiíratni, persze vannak olyan elvetemültek akik komplett 100 oldalas manuált helyeznek el benne, ha tudni hogy ilyen lehetséges akkor LONGTEXT.

2014. jan. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!