Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan állíthatom be valaminek...

Szilágyi Dávid kérdése:

Hogyan állíthatom be valaminek a pozícióját fixre, hogy minden képernyő felbontásban ugyanazon a helyen maradjon?

Figyelt kérdés
Van egy slidershow scriptem, ami alatt pár pont van, amiken keresztül lehet váltani a képeket, de a pozícióját 1920*1080-on tökéletesre állítom (left: 20px), de ha leveszem 1024*768-ra a felbontást, akkor másra kell állítanom (left: 100px). Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2014. febr. 3. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:

postion:absolute;

[link]

2014. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

fix szélesség + margin: 0 auto

az első válasznak meg nincs sok értelme

2014. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Német_Tibor ***** válasza:
Az oldal tartalmát érdemes beletenni egy nagy konténer div-be, fix szélességgel (pl 1000 pixel), így ehhez tudsz majd pozícionálni, és minden gépen jól jelenik meg.
2014. febr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az első kommentet nem látom az értelmét, de lehet csak én vagyok ehhez hülye.

A második kommentnek pedig a kivitelezésével van bajom: hogy érted hogy fix + margin: 0 auto?

A harmadik kommentnek látom a hasznát, de nem tudnám megcsinálni. Ehhez már tényleg nem nagyon értek, de tudom mit akarsz mondani. :D

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. febr. 5. 16:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát igazából ugyanaz, mint a harmadik, fogsz egy fix konténert és középre rakod, kap egy position: relative-t, aztán amit beleraksz azoknak absolute-ot és oda rakod őket ahova nem szégyelled.
2014. febr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*fix szélességű
2014. febr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Német_Tibor ***** válasza:
A margin: 0 auto-val arra gondolt, hogy ezzel igazítod középve. A div kap egy fix szélességet, ez a margin pedig fent és lent 0 pixel margót hagy, oldalt pedig automatikusan kitölti, tehát középre igazítja.
2014. febr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát most jelenleg megcsináltam valamit és működőképes.

Beállítottam a position:absolute-ről position:fixed-re, majd a szélességét, hosszúságát és a helyzetén még egy picit. :) Per pillanat tökéletes megoldás. :D Köszönöm a segítségeteket! :D

2014. febr. 8. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!