Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van valami követelménye...

Van valami követelménye annak, hogy weblapkészítő oldalt üzemeltessek?

Figyelt kérdés
Olyan oldalt szeretnék nyitni, ahol vállalom weboldalak elkészítését.A kérdésem, hogy van e ennek valami követelménye, vagy jogi háttere.Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2014. febr. 23. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozóként folytathatsz weboldalkészítést. Másik lehetőség, hogy gazdasági társaságot alapítasz (kft., bt., kkt., stb).

Szvsz akkor érdemes ilyesmivel foglalkozni, ha mellékállásban csinálod, vagy ha több százezer Forintot keresel belőle havonta. Különben annyi pénzt fogsz az államnak befizetni, hogy szinte semmi nem marad neked.


Ha gazdasági társaságként akarsz vele foglalkozni, akkor a cégalapítás meg a befizetett törzstőke elég sok pénzt elvisz. Ráadásul egy székhelyre is szükséged lesz, és a könyvelést is el kell végeznie valakinek.


Egy mikro vállalkozás fenntartása is akár havi szinten több százezer Forintos költséggel járhat.

2014. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Keresem válasza:
Most már vannak olyan adózási formák, ahol akár havi 50 eFt-ból minden adót le lehet tudni. (Áfát sem kell fizetni.) Mivel szellemi tevékenységet folytatsz, így jelentős költségeid nincsenek. Ha pedig mielőtt meglenne a vállalkozásod és a vevőd számlát kér, akkor ebben tudok segíteni. Én kiállítom a számlát (sajnos én csak áfásan tudom) és kifizetem az adózás utáni összeget. Teljesen legálisan. Ennél jobban nem is indulhatsz. Aztán, ha már vannak referenciáid és folyamatos munkád, akkor elég egyéni vállalkozáson gondolkodni.
2014. febr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mondanál egy példát, hogy havi ötvenből te hogyan is folytatsz weblapfejlesztést? Nagyon kíváncsivá tettél.

Csak nézd meg a minimálbér utáni járulékfizetést.


Nekem van vállalkozásom, ráadásul alanyi adómentes vagyok, de amikor szakképzet minimálbérrel dolgoztam főállásban a vállalkozásomban, akkor is jóval több költségem volt 50000 Ft-nál. Majdnem a járulék és tb volt annyi.


Hogy már mellékállásban végzem, így tényleg nincs sok költség.

2014. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Keresem válasza:
Úgy hívják ezt a vállalkozási formát, hogy kisadózó. Ha mellékállásban csinálja az ember akkor 25 ezer. De szerintem olyan nincs, hogy valaki mellékállásban dolgozik egyéni vállalkozóként, és akkor nincs adója. Szerintem ennek utána kellene járnod! Inkább te javíts, mint a NAV!
2014. febr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jarulékfizetési kötelezettséged nincs ha mellékállásban csinálod. Amikor főállásban voltam vállalkozó, akkor kb 60000 volt csak a havi járulék és tb és még hozzá jött a könyvelési díj is havonta 15000. Már hogy mellékállásban vagyok csak vállalkozó nem kell magam után járulékot fizetnem, mivel nem létezik kétszeres járulékfizetési kötelezettség. Már csak a nyereség után fizetek adót és van még a bevétel után 3% iparűzési adó (bár ez helyi adó így mértéke különböző lehet) + az esetleges osztalék után van osztalékadó.
2014. febr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"Mondanál egy példát, hogy havi ötvenből te hogyan is folytatsz weblapfejlesztést?" KATA adózási formának hívják, amit tavaly vezettek be. Nem a forgalom után kell adózni, hanem átalányadózás van és nem kell külön tb-t, stb fizetni. Vagyis, ha havi 5 ezer Ft bevételed van vagy ha havi 400 ezer Ft, akkor is ugyanennyit adózól (évi max.6 millió). Heti min. 40 órás főállás mellett havi 25 ezer, főállású vállalkozóként 50 ezer az adó. Kisebb költségek persze még felmerülhetnek, mint pl. az IPA, bankszámlaköltségek. Alanyi adómentesként nem kell könyvelőt fizetni havonta (nem is lenne dolga, mert bejövő számla nem számolható el, az adó mértékét pedig nem kell számolnia, mert fix), csak évente bevallani a bevételt.
2014. febr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a "bevételig" lemaradt: (évi max.6 millió Ft bevételig)
2014. febr. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
értem. Abban az esetben, ha nem múltam el 18, nem alapítok céget, nem vagyok egyéni vállalkozó semmilyen kiskapu nincs,hogy oldalakat csináljak? úgy értem, hogyha például nem írom ki az oldalra, hogy pénzért és csak privátba beszéljük meg, vagy valami ilyesmi?egyébként köszi a válaszokat!
2014. febr. 28. 13:55
 9/9 Keresem válasza:
Szerintem az én válaszom (2) megoldást jelent Neked. Bár, ha nem vagy még 18, akkor először engem kell meggyőznöd, hogy merjem-e nevemet (számlámat) munkád mellé adni. :-)
2014. márc. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!