Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy írjam meg a honlap...

Hogy írjam meg a honlap vázát, kinézetét?

Figyelt kérdés

Általában azt látom, hogy <div></div> tag-ek közé helyezik a tartalmat.

De láttam egy olyan megoldást is, hogy az oldal egy táblázatként volt gyakorlatilag felépítve, azok cellái határozták meg hol legyen a menü, a tartalom, stb.


Tehát a kérdésem, hogy melyik az előnyösebb, s miért?



2014. ápr. 1. 09:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A táblázatos megoldás mára elavult, feleslegessé vált.

Ma div-ekkel építik fel a weboldal vázát alkotó dobozokat, és CSS-sel pozícionálják azokat.

Gyorsabb, rugalmasabb, és jóval kevesebb kóddal jár, mint táblázatként megírni egy oldal felépítését.


Ráadásul nem kell mindennek div-ként léteznie, a menü lehet ul vagy nav, a tartalom section vagy p, stb., és ezeket mind pixelre pozícionálhatod.

2014. ápr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

táblázat előnye, hogy könnyeben lehet dinamikus méreteket főleg magasság szemszögéből rendezni.

DE ma már DIV -et használnak, és display CSS paraméterrel azt is lehet tábla elem tulajdonságaival felvértezni ha muszáj.

2014. ápr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
És tegyük hozzá, hogy ma már nem csinálunk statikus oldalt, hanem kitaláljuk, hogy mire kell, és megpróbáljuk Wordpressben vagy Drupalban összehozni pluginekkel és természetesen puszta ököllel beleszerkesztéssel.
2014. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

#3: Hobbi szinten elmegy, amit írtál, és valószínűleg 1000× jobbat fog tudni alkotni mint natívan szerkesztve.

de pl. én inkább tovább lépek az oldalról, ha várakoztat...

és sajnos WP -nél ez nagyon zavaró tud lenni, mikor van hogy 2-3mp -et kell várni egy kisebb oldal esetén is, csak a PHP -ra, ami osztott tárhelyen van...

Tudom, én kényelmesedtem el és szoktam hozzá, hogy gyors internet és gyors weboldalakat böngészek, és mikor kattintok, oldalt váltok, mire felemelem az ujjamat az egérről, már be is töltődött a weboldal.

2014. ápr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én nem vettem észre, hogy a wp lassú lenne.
2014. ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

@H.Tibor87: Nem igazán találkoztam még egy WP oldallal sem, ahol akár 2 secet kellett volna várni.

Ott már maga a tárhely szolgáltató lesz a hibás, sőt akár lehet a DNS feloldás idejét is belemérted.

2014. ápr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

pl. 2013 -as "Az Év honlapja" díjat nyert (WP oldalak)

1. helyezett: [link] 2.26mp -el,

3. helyezett: [link] 1.26mp -el.

Míg a különdíjas natív kódolású: [link] 0.23mp -el.

2014. ápr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Első betöltésnél a css, js és design elemek elég sokat elvihetnek akár egy natív oldalon is, ha nincsenek optimalizálva, ez beleméri azokat is.
2014. ápr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A TimeLine Tabot nézd ;-)
2014. ápr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!