Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » E-mail cím aktiválása regisztr...

E-mail cím aktiválása regisztrációnál hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
A weboldalamon szeretnék a regisztráció során e-mail cím aktiválást csinálni, mivel ez biztonsági szempontból fontos. PHP-val és MSQL-lel dolgozom, jó lenne ebbe megvalósítani. Kerestem már rá, de nem találtam olyan találatot, ami kifejtené pontosan, hogy mit hova és hogyan kell írni, ezért kérek mindenkit, hogy pontosan, részletesen írja le. Jó lenne, ha az e-mailbe egy linket kapna a regisztráló. Előre is köszönöm!

2014. ápr. 6. 20:52
 1/3 Tengor ***** válasza:
75%

Ez nem olyan túl bonyolult dolog.

Regisztrációkor létrehozol egy invalid usert, és generálsz neki valami nagyon random egyedi azonosítót, ami lehetőleg jó hosszú és nem kitalálható. A keretet úgy írod meg, hogy az invalid userrel ne lehessen bejelentkezni.

Ezen kívül írsz egy olyan oldalt, ami a generált random kód alapján aktiválni tudja az usert.

Ezután az oldal linkjét kell elküldeni az usernek: .../aktival.php?kod=nagyonrandomvalami

Az aktival.php feldolgozza a $_GET-ben lévő értéket, ha talál hozzá az invalid userek között megfelelő, akkor validdá teszi.

2014. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez így szép és jó. De le tudnád írni kicsit részletesebben?

Például: Milyen kóddal lehet kódot generáltatni? E-mailit milyen kóddal lehet küldeni (nekem a mail-lel nem sikerült, de lehet, hogy csak én néztem el)?

2014. ápr. 7. 14:59
 3/3 Tengor ***** válasza:

Tanulni szeretnéd a programozást vagy el akarod végeztetni ezt a feladatot?

Előbbi esetben keress rá ezekre a fogalmakra, pl e-mail küldés PHP-vel, vagy random hash generálás.

Utóbbi esetben vagy tedd fel a prog.hu állás rovatába (megjelölve egy összeggel, hogy mennyit vagy hajlandó rááldozni) vagy esetleg keress meg privátban és némi részletezés után mondok egy árajánlatot rá.

2014. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!