Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Teljes weboldalak letöltése...

Teljes weboldalak letöltése HTTrack programmal legális?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 13. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az adott weboldal szabályzatát olvasd el. Egyébként a HTTrack pont azt csinálja, mint egy böngésző - ami ugye legális, csak minden lapot bejár az adott oldalon.
2014. ápr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát a weboldal tulajdonosa nem látja hogy valaki tartalmakat tölt le a weboldaláról? Amit vehetünk úgy is hogy gyakorlatilag a tárhelyen lévő összes adat letöltődik...
2014. ápr. 13. 19:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyenkor semmi különöset nem lát mert ugye a böngészők is ezt csinálják csak olyankor a memóriába tölti le amit neked megjelenít (mert ugye ha csak egy képet is megnyitsz a neten azt le kell tölteni hogy láthasd)
2014. ápr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát a weboldal tulajdonosa nem látja hogy valaki tartalmakat tölt le a weboldaláról?"


Ha ilyen ingyenes tárhelyre felpakolt weboldalról van szó,akkor nem látja. Egyébként egy nagyobb site-nál azért monitorozzák a forgalmat, sőt jobb helyeken az aggresszív crawlereket bannolják egy idő után.

2014. ápr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok:) Egyébként nem áll szándékomban más weboldaláról lopni, ez nem az én stílusom:) Csak kíváncsi voltam erre mert több helyen is olvastam ilyen perekről.
2014. ápr. 13. 19:32
 6/12 A kérdező kommentje:
De ilyenért akár perelhetnek is, vagy inkább bannolják az embereket?
2014. ápr. 13. 19:33
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A HTTrack szerintem egy teljesen legális program és te sem teszel vele semmi törvénybeütközőt mivel mindössze olyat töltesz le amit azért raktak oda hogy bárki számára elérhető legyen, de valószínűleg nem fogják észre venni, mert ahogy az imént mondtam annyiban különbözik mintha sima böngészővel nyitnád meg hogy egyszerre tölt le mindent és nem csak azt a lapot ami betöltesz.
2014. ápr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha észre veszik és egyáltalán érdekli őket akkor szerintem max egy ip bann.
2014. ápr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2014. ápr. 13. 20:38
 10/12 PHP de kóder! ***** válasza:

a teljes tartalmat nem toltod le, csak a generalt tartalmat :)


a logban latszik, hogy milyen oldalakat neznek meg

2014. ápr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!