Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudok ilyen fejlécet...

Hogyan tudok ilyen fejlécet készíteni (gportal)?

Figyelt kérdés

Létre szeretnék hozni egy olyan kinézetű fejlécet, ami itt is látható:

[link]


Egy próba oldalon idáig jutottam:

[link]


A probléma viszont az, hogy csak 1440x900-as felbontásban néz ki ugyanúgy, más felbontásban (pl. 1024x768) az én oldalam ételes képe elcsúszik, míg az eredeti oldalon tökéletesen balra kerül az egész.


A saját oldalamnál eddig úgy oldottam meg, hogy a stílus és felület menüpontnál a logó-fájlhoz beraktam ezt:

[link] portal/mezesmacko/image/logo_1395429346.jpg


Az oldalháttérhez pedig ezt:

[link] portal/zold-feher/image/gallery/1398079536_27.jpg


A logó és az oldal középre van igazítva, az oldal szélessége pedig 1040 pixel.


A három ételt tartalmazó fehér hátterű képet viszont csak úgy tudtam a fejlécre rakni, hogy egy kód segítségével pixelre pontosan megadtam, hogy hova kerüljön a kép, ennek viszont az a hátránya, hogy ez csak 1440x900-as felbontásban lesz középen, más felbontásban elcsúszik, úgyhogy tulajdonképpen ennek a képnek az elhelyezése a legnagyobb bökkenő.


Egyébként úgy is sikerült elérni ugyanezt a kinézetet, hogy a fent említett oldalháttér mellett egy középre igazított egyszerű modulba beraktam ezt a képet:

[link] portal/mezesmacko/image/logo_1395429346.jpg

Viszont itt is az ételes kép elhelyezése nem ment.


Hogyan tudnám megoldani, hogy teljesen úgy nézzen ki, mint az eredeti oldalon, és ne is csússzon el más felbontásban sem?



2014. ápr. 22. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az ételes képről szedd le a left: 164px; inline stílust, és szerintem jó helyen lesz.


Ha nem csak hobbiból csinálgatod, felejtsd el a táblázatos felépítést, a táblázat a táblázatokhoz való. Helyette div+css, html5ben pedig más szemantikus tároló elemek is (header, footer, nav, section, article, aside, main)

2014. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez valóban megoldotta a problémát, úgyhogy nagyon szépen köszönöm a segítséget. :)


Csak hobbiból csinálom, nyilván, ha nem így lenne, akkor a gportal szóba sem jöhetne.


Már csak egy részletkérdésre lennék kíváncsi, mivel 1024x768-as felbontásban nem teljesen ugyanúgy néz ki a két honlap, az övé tökéletesen illeszkedik a bal oldalhoz:

[link]


Az én oldalamnál pedig van egy vékony csík a bal oldalon a kép előtt:

[link]


Ugyanez 1440x900-as felbontásban is egy kicsit különbözik, az övé egy kicsit bal oldalra van tolva, az enyém inkább középen helyezkedik el. Ezen kívül neki még sikerült azt is megoldania, hogy ezt a képet is tetszőlegesen eltolja az ételes képhez képest:

[link]


A kérdés csak az, hogy ezt hogyan lehetne elérni?

2014. ápr. 22. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!