Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Kezdő weboldalkészítő csapat...

Kezdő weboldalkészítő csapat - hogy megy az ügyfeleknek való tárhelyfoglalás?

Figyelt kérdés

Például, ha van egy ügyfél, aki egy adatbázist igénylő oldalt készíttetett, viszont a weboldala egy új tárhely bérléséhez röhejesen parányi, akkor...?


Én arra gondoltam, hogy mi, mint csapat bérelnénk egy nagyobb tárhelyet és az ilyen kategóriájú weboldalakat ingyen hosztolnánk.


Hogy is van ez?


Előre is nagyon cípen köszönöm a válaszokat!



2014. máj. 2. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy leszerződtök.

Ha hosztoltok ingyen, akkor így írjátok a szerződést és lehet, ha nem, akkor megmondjátok, hogy itt a kész termék (oldal) és innentől az ügyfél oldja meg a dolgokat, esetleg adtok tanácsot, hogy mit hol érdemes elintézni.

2014. máj. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt a megbízható szolgáltatás garantálásával lehetnek gondok. Hiszen általában az ilyen pici tárhelyszolgáltatók arra optimalizálnak, hogy user-enként limitálják a terhelést, nem pedig site-onként. Vagyis, ha a 10 ügyfél közül csak 1-nek lesz a weboldalán a kapacitást meghaladó forgalom, akkor is mind a 10 oldal lesz működésképtelen.


Azt valahogyan garantálnotok kellene, hogy ez ne történhessen meg. És erre elsősorban az a megoldás, ha automata scriptekkel garantálva van az egész. Vagyis, van pl. 3 tárhelyetek, és mindhárom tárhelyen van az összes ügyfél site-járól másolat. Ezek szinkronban tartását egy automata scripttel érdemes elvégezni.


Aztán még arra is kell egy script, hogy ha túl nagy a terhelés valamelyik site-on, akkor annak a domain-jét egy másik tárhelyre kell átirányítani, ami még elbírja a terhelést. (Esetleg egy dedikált tárhelyre, vagyis egy olyanra, amin még nincs másik site)


Erre szerintem vannak kész megoldások, bár a legjobb az lehet ha saját szervert béreltek, és amíg a webes dolgokból nem elegendő a kihasználtság, addig a szerverkapacitás többi részét más célra bérbe adjátok másoknak. Például játék szervert, seed servert, stb. lehet hostolni.

2014. máj. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Német_Tibor ***** válasza:
A nagyobb hosting cégeknél van viszonteladói tárhely, szerintem azon érdemes lenne elgondolkoznod, így te tudod az ügyfelednek a tárhelyet biztosítani, és úgy bővíted, ahogy szeretnéd.
2014. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!