Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szeretnék megtanulni weblapot...

Szeretnék megtanulni weblapot készíteni, mit ajánlotok, HTML, PHP, stb?

Figyelt kérdés
Olyan érdekelne, ami teljesen kezdőt is megtanít és van magyar nyelvű leírás róla. Köszönöm! Ja és teljesen én szeretném elkészíteni, és nem valami félkész terméket kitölteni.
2009. dec. 26. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Először HTML-t...

[link]


Utána PHP-t...

[link]


Én erről a weblapról tanultam meg...

2009. dec. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Ezt az oldalt tényleg érdemes átnézni :)
2009. dec. 26. 20:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Magyarul sajnos nem tudom, en mindent angolul tanulok informatikabol, kiv. egyetemen, ott magyarul. De w3schools nagyon jo a valid HTML-re, XHTML-re.


PHP-t 12 evesen tanultam meg php.net-rol. Vannak ott magyarul is cuccok, de az talan nem eleg. Nem olyan bonyolult az angol leiras, 12 evesen angolul tanultam. Ha meg programozni akarsz, angolt ajanlatos megtanulni. Neten olvasgatsz, filmeket nezel angolul (eloszor felirattal, aztan angol felirattal, majd anelkul), nagyon sokat segit.


Egyebkent ha mar jol megy az angol, a Wrox Press PHP konyve allitolag nagyon jo. Ajanlott egyebkent meg a HTML es a PHP melle a MySQL, JavaScript es az AJAX ismerete (legalabbis az alapjai). SQL-re tuti szukseged lesz. JavaScript es AJAX nem letfontossagu, viszont erosen ajanlott.


19/F

2009. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én ajánlok oktatóvideót, [link]

mostmár pár ezer forintért beszerezhetőek, jóminőségü anyagok megéri azt a pénzt. Én is igy szereztem meg az alapismereteimet.



HTML el érdemes kezdeni a tanulást.

2009. dec. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A CSS-t kihagytátok. A HTML után (vagy közben) CSS-t is kell tanulni.
2009. dec. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnéztem az első válaszoló linkjeit és azt kell mondjam, hogy nagyon jó oldal. Persze fehér foltok így is vannak, de tényleg jó. Pl: hogyan tudom a kép keretét más színre állítani, mint zöld? Nekem ugyanis zöld lett mindenféle kód nélkül. Sőt, egyáltalán hogyan tudok kódokat összekapcsolni, mint például a kép méretét, helyét az oldalon, a keretet hozzá, a keret színét, stb ?
2009. dec. 27. 13:08
 7/10 anonim ***** válasza:
CSS :D Igen, azt kihagytam. Az is ott van a w3schoolson
2009. dec. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
43%

en se nagyon ertem de a multkor rajottem.

Ha meg mindig nemtudod megprobalom elmagyarazni

2009. dec. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kezdd a HTML-lel! Az egyszerű. (Crazy-But-Real.Com) Aztán jöhet a PHP :)

Amúgy PHP nincs HTML nélkül.

2009. dec. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és talán nehéz elhinni, de "megvilágosodtam" :) Eddig is belenyúlkáltam weblapokba, próbálkoztam mindenfélével, de most így egyszerre tudom is, hogy mit csinálok, csináljak és hogyan. Köszönöm!
2009. dec. 30. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!