Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van egy div-em (div1), ami...

Van egy div-em (div1), ami mögött (z-indexszel) van egy másik div (div2), a div1 fedi az alatta lévőt (Feljebb van). Hogyan tudnám megcsinálni, hogy a div2 reagáljon a cursor: pointer css tulajdonságra?

Figyelt kérdés
A div2-nek egy kis része lóg ki a div1 alól, és ott van egy "<<" karakterlánc, ami fölé állva kéne pointerbe állítani a kurzort. Gugliztam sok helyen, de nemigazán találtam rá választ. (a "<<" próbáltam már simán, és <p> tagek között is, persze a css-t ráraktam a <p>-re.

2014. jún. 2. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Be tudnád linkelni hogy hogy néz ki? Mert elképzelni nem tudom, de ha van lehetséges megoldás, ahhoz jó lenne látni.
2014. jún. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként elméletileg így is reagálnia kéne.
2014. jún. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

<div id="online" style="

width:200px;

height:200px;

background-color:red;

text-align:left;

color:white;

font-weight:bold;

border:2px solid black;

border-radius:5px;

padding-left:3px;

float:right;

width:57%;

z-index:-1;

">

<p style="cursor:pointer;color:black;"> << </p>

</div>


<div id="log" name="log" style="

font-family:Courier;

font-size:15px;

margin:auto;

margin-top:40px;

width:635px;

height:300px;

overflow:auto;

border:3px solid white;

background-color:green;

z-index:1;

">

-LOG id-jű div szövege-

</div>



Próbáltam nagyjából átláthatóra varázsolni, a lényeg, hogy az "online" id-jű divben vannak a "<<" jelek, amikre ráraktam a cursor tulajdonságot.

2014. jún. 2. 16:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Légyszi a teljes oldalt, mert body nélkül nekem nem helyezi egymásra. :)
2014. jún. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

<html>

<body style="background-color:gray;margin:auto;text-align:center;overflow:hidden">

<div name="container">

<div id="onlinecontainer" style="width:345px; height:205px; position:absolute; margin-top:53px; margin-left:230px;z-index:-1;background-


color:saddlebrown;text-align:right">

<div id="online" style="width:200px;height:200px;background-color:red;text-align:left;color:white;font-weight:bold;border:2px solid black;border-


radius:5px;padding-left:3px;float:right;width:57%;z-index:-1;cursor:pointer">

<p style="cursor:pointer;color:black;"><<</p>

</div>

</div>

<div id="log" name="log" style="font-family:Courier;font-size:15px;margin:auto;margin-top:40px;width:635px;height:300px;overflow:auto;border:3px solid


white;background-color:green;z-index:2;">

<div id="version" style="position:absolute;margin-left:10px;margin-top:-22px;background-color:saddlebrown;color:white;border:2px solid black;border-


radius:5px;height:30px;z-index:-1;padding:2px;padding-top:0px">

V 1.0

</div>

</div>

<div>

<form id="writeform" action="">

<textarea id="msg" name="msg" onfocus="document.title='chat'" style= "margin-left:-50px;width:450px;height:50px;font-family:monospace;max-


height:50px;max-width:450px;rows:2"></textarea>

<input type="button" id="write" style="width:50px;margin-top:10px;position:absolute" value="Írás" />

</form>

<audio id="alert" src="script/alert.wav" preload="auto"></audio>

<a href="script/logout.php"><button>Kilépés</button></a>

</div>

</div>

</body>

</html>

2014. jún. 2. 16:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Na jó akkor küldd privátban, ígérem nem adom tovább, de a teljes oldal kéne, fejléccel, head-del, style-al, mindennel, mert most pl a zöld terület teljesen fedi az alatta levőt.
2014. jún. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt megtalálod a választ a problémádra.

[link]

2014. jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ez jó :) erről én sem hallottam :D
2014. jún. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!