Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Dreamweawerben hogyan csinálha...

Dreamweawerben hogyan csinálhatom meg azt egy adott oldalon, hogy ha van egy nem ismétlődő hátterem és egy relatíve hosszú szövegem, akkor a szöveg görgetése közben a háttér egy helyben maradjon és csak a szöveg mozduljon el?

Figyelt kérdés

2014. jún. 14. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:

NE használj DreamWeavert, ha weben akarsz kezdeni valamit.

Ha sablonok kellenek, akkor használj Wordpresst.

Ha egyediség kell, akkor notepad++.

Nagyobb hülyeség már csak a kompozer lenne...

2014. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mint az első válaszoló is utalt rá: webfejlesztésnél ne a szerkesztőprogram grafikus, WYSIWYG-képességeire hagyatkozz, hanem a nyelveket - HTML, CSS, Javascript,... - tanuld meg tisztességesen és akkor bármelyik (ingyenes) kódszerkesztővel - Komodo Edit, Notepad++, Sublime Text,... - tudsz dolgozni.


Esetedben a CSS tud segítségedre lenni - kulcsszó: background-attachment: fixed;


Példák:

[link]

[link]

[link]

2014. jún. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

weboldalt csak gimiben tanultam, design alapon de azért

"background-attachment: fixed;" beillesztése a kódba megy :) nem is lesz feltöltve, saját jegyzeteket, fotókat, dokumentumokat kezelek vele, de vizuális felülete van rollover képekkel.

köszi a válaszokat.

2014. jún. 15. 13:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért van mindenki dreamweaver ellen? Én nem vagyok egy profi, csak a saját lapomat csinálgatom, igaz nem a vizuális felületet használom, de szerintem kódolásra tökéletes. Én szeretem, hogy miután megírtam valamit egy gombnyomásra már nyitja is meg a böngészőben és vissza tudom nézni mit alkottam :)

Plusz gyorsítja a munkát (nem mintha nagyon sok időt venne el), hogy lezárótageket automatikusan kidobja nekem stb...

2014. jún. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4: grat. Ha html-ben dolgozol, még okés is, gondolom te is ezt teszed, de én pl. egyszerre most 7 fájllal dolgozom, sok szerencsét a váltogatáshoz, notepad++ pont jó erre.

Lezárás: gyorsítja a fenéket, éppen, hogy hátráltatja, pl. ha divbe akarok tenni img-et, meg még sok mást, akkor csak bezavar, hogy van már utána is valami.

Ezen kívül: php-hoz szerver kell, tehát a dreamweaver nem képes magában megnyitni, átváltani böngészőre meg pont ugyanannyi idő.

Ja, és pl. htaccess fájlokkal hogyan dolgozol benne, ha szabad kérdeznem?

HTML-szerkesztőre meg nincs szükség, az egy leíró nyelv, könnyebb megírni, mint összeválogatni. De szerintem vagy három hónapja nem írtam html-kódot magában, csak php-ból kiechozva vagy printelve.

2014. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!