Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudnám egy Divnek...

Hogyan tudnám egy Divnek (overflow:scroll;) a csúszka-pozíciójának az értékét beletenni egy PHP változóba?

Figyelt kérdés

Van egy divem amiben egy nagyon hosszú szöveget jelenítek meg.A szöveget ajaxal jelenítem meg, ami másodpercenként frissíti a div tartalmát, és beállítottam javascriptel ,hogy a csúszka mindig csússzon legalulra (és természetesen ezt is frissítem másodpercenként) és a probléma vele az ,hogy mivel másodpercenként letolja a csúszkát nem lehet normálisan megnézni a divnek a teljes tartalmát. Valami olyasmit találtam ki ,hogy :

if($div_pozicio == 0){

echo"<script>JavaScript</script>";

}

már csak valahogyan a $div_pozicio változóba bele kéne tenni a csúszka értéket, de fogalmam sincs ,hogy hogy tegyem.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. jún. 17. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

nem értem, ezzel mit akarnál elérni, de talán olyasmit, hogy csak akkor tekeredjen, ha a legalján van, de ha feltekerte(régebbit olvassa), akkor hagyja békén.

Ha ezt akarod, akkor js-el, letekerés előtt vizsgáld meg, hogy a legalján van-e, és csak akkor tekerd.

2014. jún. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mivel ez egy chat, a szöveg folyamatosan bővül. Valószínűleg mindenki látni akarja az újabb üzeneteit egyből, letekergetés nélkül. Arra van ötleted, hogy hogyan lehet beletenni a csúszka pozícióját egy php változóba?
2014. jún. 17. 11:36
 3/13 A kérdező kommentje:
btw fogalmam sincs ,hogy hogyan kell js-ben megvizsgálni azt ... sajnos nemigazán értek hozzá.
2014. jún. 17. 11:38
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát valahogy mégis beállítod, nem?

Kb. annak a fordítottjával lehet kiolvasni...

Ha meg ki tudod olvasni, akkor a JS már tudni fogja, onnan meg gyerekjáték azt is átadni AJAX-szal a PHP-nak...

2014. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Rossz irányból közelíted meg.

Ne PHP -val akard eldönteni hogy mennyit tekerjen le, hanem JS -el.

Azaz mikor a frissítést végző funkció elindul megvizsgálod, és tárolod egy változóba, hogy teljesen alul van-e a scroll.

Majd ez alapján "görgetsz" le, vagy épp nem. :-)

2014. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szépen eltárolod egy külön inputban a tartalmat, if(változik){görgess!()}else{maradj ott, ahová az user görgetett!()}
2014. jún. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tehát,

frissítés_vázlat(){

timing 100 ms-re.

var akarmi = doc.gElemById("div").innerHTML

frissítés(){

...

return chatszoveg}

if(akarmi !== chatszoveg){görgetés}else{semmi}

}

Az inputos cucc felesleges, ott php-ban gondolkodtam, bocs.

2014. jún. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És megint elírtam, bocs, 1000ms-re.
2014. jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

elég csúnyán, de megoldottam:

[link]


[link] itt van letisztultabban.


krisz: elküldtem az oldaladon is..


amúgy ha van valaki aki kicsit szebbé tudja tenni, azt én is megköszönném (tanulnék belőle) mert az ajax-ot eddig nem használtam ilyen mélységig és biztos vagyok benne, hogy átláthatóbbá/szebbé lehetne tenni az utolsó verziót is!

2014. jún. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is próbáltam segíteni neki, de egy ideje kb. le se vagyok ****va...


Ebben annyit javítanék ki, bár ehhez hiányzik az AJAX része, hogy az AJAX success eseménykezelőjében kéne ezt lerendezni (a scroll beállítására gondolok). Nem pedig egy második időzített függvényben... Amúgy is logikusan az üzenetek frissítésekor kellene csak lejjebb görgetni...


De szép megoldás, én is ilyesmit próbáltam leírni neki üzenetekben...

2014. jún. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!