Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom azt megcsinálni,...

Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy egy html-ben az iframe változzon ha ráklikkelnek a feliratra?

Figyelt kérdés
van egy honlapom amiben van alul egy iframe rész és oda a hirek.html -t tölti be és azt szeretném ,hogy legyen a hirek.html ben alul egy felület (az iframe ben) ,hogy régebbi hirek és akkor töltse be pl a hirek2.html -t az iframe -be

2014. júl. 5. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

<a href="hirek2.html" target="FrameName">Hírek...</a>

<iframe src="hirek.html" name="FrameName"></iframe>


(A -tag TARGET attribútumában kell megadni a frame vagy ablak nevét.

A _blank, _top és társai speciálisak, mind más-másra jó.)

http://www.w3schools.com/tags/att_a_target.asp

http://www.w3schools.com/tags/tag_iframe.asp

2014. júl. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elő jól mondja, a targettel megoldható.


Ugyanakkor manapság érdemes kerülni a framek használatát, csak nagyon-nagyon indokolt esetben (de még akkor se) szabad használni.

2014. júl. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindkét válaszolónak igaza van.

G.

2014. júl. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én pl. js-sel setAttribute-ztem be, de utólag nézve hülyeség volt.
2014. júl. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 -es: akkor már mehetett volna ajax -al egy DIV -be, és nincs scroll gond se.
2014. júl. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5: ebben teljesen igazad van. Scroll gond egyébként nincs, a login oldalam tettem be így, mert megoldotta a három fő biztonsági problémát, amit jelentett volna a közvetlen beleírás, azon pedig x, y tengely rejtett, minden fixed, és tök mellesleg biztosan nem lesz nagyobb, mint amekkora az iframe mértet.

Egyébként, ha mást akartam volna, valószínűleg egyszerűen beleírom a forráskódba, nem iframezgetek, hogy azzal is csak gondom legyen.

2014. júl. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!