Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A PHP kódom <span> tagben egy...

A PHP kódom <span> tagben egy változó szövegtartalmát jeleníti meg, text típusú input hiba esetén (submit gomb lenyomása után). Hogyan lehetséges az ha belekattintok az inputra törlődjön a változó tartalma?

Figyelt kérdés

<input id="name" type="text" name="name">

<span><?php echo $nameErr;?></span><br>


<?php

$nameErr = ""; //ez akkor kap értéket ha vmi hiba történik

Ennek a változónak szeretném ha az értéke törlődne mikor újra belekattintok az szöveg típusú inputra.

?>


(Gyanítom hogy elágazást lenne szükséges tenni az echo $nameErr elé, de nem tudom melyik függvény venné észre a belekattintást.)



2014. júl. 22. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:

PHP-ban egyik sem.


PHP -> a szerveren fut le és visszaad valamilyen szöveges tartalmat (pl. HTML-t).


HTML -> ezt kapja meg a böngésző a szervertől, és ezt jeleníti meg


JavaScript -> ez is a weboldal része, dinamikus, mint a PHP, DE ez a böngészőben fut!


Neked javascriptben kellene megoldanod, amit szeretnél:


<head>-be:

<script type="text/javascript">

function f() {

document.getElementById("name").value="";

}

</script>


Az <input> meg így nézzen ki:

<input id="name" type="text" name="name" onclick="f()">

2014. júl. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 PHP de kóder! ***** válasza:

nem ertem meg most sem, hogy miert jo az, ha beleganyolod a forrasba ezerszer a <?php taget, amikor mennyivel szebb es elegansabb kodot kapnal, ja csak az elejen irnad a forrasodba, a szovegeket meg kiprintelned


hidd el, sokat javitana a forras attekinthetosegen

2014. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Végül is úgy láttam jobbnak, hogy a hiba üzenet marajdon meg az addig inputba beírt szöveggel együtt is. Sikeres küldésnél törli a hiba változó értékét.


Azért nem tudom úgy írni 'PHP de kóder', mert a PHP kódban az input értékek ellenőrzéseken futnak át, és bizonyos hibák esetén más-más értéket kap a változó. pl: minimum 3 karakter vagy nem megengedett karakter, stb...

2014. júl. 27. 11:50
 4/4 A kérdező kommentje:

Átgondolva, ha sikerül a lenti linken elérhető kérdésemre megoldást találni, akkor elegánsabb módon is tudnám kezelni a hibákat jQuery-ben:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__weblapkeszit..

2014. júl. 28. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!