Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ismeri valaki a solr nevű...

Ismeri valaki a solr nevű "alkalmazást"?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kérni ez ügyben.


Készítek egy weboldalt, ami linuxon, drupal alapon fut.

Erre a weboldalra fel kell töltenem pdf fájlokat. Az lenne a lényeg, hogy rálehessen keresni az adott fájlokban található szövegekre.

A probléma ott kezdődik, hogy a drupal alapból nem indexeli a felcsatolt fájlokat, tehát a keresővel sem lehet rájuk keresni.


A neten egy kis kutakodás után arra jutottam, hogy egy tomcat szerver + a solr nevű "kiegészítő" lehet a megoldás a problémámra, mivel ehhez van a drupal-ba beépülő modul.


A tomcat-et feltelepíteni nem nagy ördöngösség, szóval azzal nem volt problémám. A Solr-al viszont problémám van. Leszedtem többféle verziót, de egyiket sem tudtam beüzemelni. Többféle telepítési útmutatót is végigcsináltam, eredménytelenül.

A solr-ban van egy "teszt konfiguráció" amit elméletileg csak el kell indítani, de már úgy sem működik.

A hiba a következő. A program elindul, látja a böngésző, de ha megpróbálom elérni a /solr nevű oldalt, ami az egésznek az alapja, akkor kapok egy 404-es hibát, hogy nem találja.

Amikor a tomcat-be beleraktam akkor is ugyanez volt a probléma.


Remélem valaki csinált már ilyet, és tud is segíteni. Előre is köszönöm.


U.i.: Elnézést hogy ilyen hosszú lett.



2014. júl. 30. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha tomcat kell hozzá, akkor az nem egy java alkalmazás? Fent van a java keretrendszer?
2014. júl. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Amint már írtam, vagy 4 négy telepítési útmutatót végigcsináltam. Ezek vagy azzal kezdték, hogy rakjad fel a java-t, vagy a későbbiekben tértek ki rá (bár azt nem értem hogy miért később...). Továbbá amint írtam, maga a dolog elindul, csak a beállításokkal, vagy valamivel van probléma.

Szóval a probléma nem itt lesz.

Azt nem írtam, hogy maga a fejlesztés virtualbox-ban folyik, bár szerintem még ez sem probléma.


Magával a solr nevű bővítménnyel van a gond.

Biztos, hogy én nem csinálok jól valamit.

De ahogy látom, errefelé nem sokan csinálták, szóval itt lehet nem találok választ.

2014. júl. 30. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!