Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A blogoknál, hogy oldják meg...

A blogoknál, hogy oldják meg a címkék és az archívumot?

Figyelt kérdés

Mármint címkék: tag, html és az URL cím pl.:cimke/tag akkor az bejön amihez ezt a címkét adták.

Illetve az Archívumot, hogyan?

Köszi remélem érthetően fogalmaztam.



2014. júl. 31. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Mármint implementálni szeretnéd?


Melyik része a kérdés? Az adatbázis megvalósítása vagy a link?

2014. júl. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
.htaccess szerintem ezt keresed, bár nem értem a kérdést
2014. júl. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A linkes rész megy .htaccess-ben is.

Az adatbázisos dolog nem megy.

2014. júl. 31. 18:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Archívum:

Egész egyszerűen a Bejegyzések táblában van egy dátum mező. Ezt listázza ki adott hónapokra bontva. (SQL-ben nézegess dátum kezelő függvényeket.)


Címkék:

Ez egy N-M kapcsolat. Egy posthoz több tag, és egy taghez is több post tartozhat. Ezt egy kapcsolótáblával lehet megoldani. Ilyen tábláid vannak:

- Post(id, dátum, cím, szöveg, amit akarsz)

- Tag(id, szöveg, amit akarsz)

- Kapcs(post-id, tag-id)


Egy adott post címkéinek kilistázása úgy történik, hogy lekéred a Kapcs táblából a post-id-hez tartozó sorokat és JOIN-olod tag-id-vel a Tag táblát -> így megkapod a tag-ek neveit.


Egy taghez tartozó postok listázása ugyanez, csak fordítva.

2014. júl. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok kösz
2014. júl. 31. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!