Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet NVU -val egy...

Hogyan lehet NVU -val egy szöveghez úgy hivatkozást készíteni hogy az ne változtassa meg a szöveg színét, típusát?

Figyelt kérdés

2014. aug. 22. 00:26
 1/9 anonim ***** válasza:

NVU-ban, HTML-nézetben a <head> és a </head> tagek között CSS-sel:

<style type="text/css">

a, a:link, a:hover, a:visited {

color: blue;

}

</style>


Példa:

[link]


Bár ergonómiailag nem ajánlott:

[link]

[link]

2014. aug. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

<style type="text/css">

a { color:#000; }

a:hover { #000; }

</style>


az egy nagy marhaság szerintem, hogy ergonómiailag rossz, ha mindig ugyan az a színe a linkeknek, elég hülyén nézne ki egy menü, ha a menüpontoknak más színe lenne

2014. aug. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Letudnátok írni ezt kicsit részletesebben mert így nem tudom hogy mit is kéne át írnom vagy mit kéne ki egészítenem.



Ergonómia szempontjából szerintem lényegtelen a honlap kialakítása miatt. Azonban kinézeti szempontból már lényegesebb mert a kék szövegel nem néz ki jól (szerintem).

2014. aug. 22. 07:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Tanulj HTML-t és CSS-t. Nem úszod meg, ha honlapot akarsz.
2014. aug. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már csak a kék aláhúzás van ott az pedig nem olyan nagy gond már. Meg úsztam :P kész a honlap.
2014. aug. 22. 11:03
 6/9 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok


<style type="text/css">

a { color:#000; text-decoration:none; }

a:hover { color:#000; text-decoration:underline; }

</style>


A fent leírtakkal a link fekete lesz, és csak akkor lesz aláhúzva ha ráhúzod az egeret.

Ezt a részt a <head></head> közé kell beillesztened.

2014. aug. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Letudnátok írni ezt kicsit részletesebben mert így nem tudom hogy mit is kéne át írnom vagy mit kéne ki egészítenem."

A Szerkesztőmód eszköztáron:

[link]

állítsuk át Forrásra - így fog kinézni:

[link]


A <head> tag után, a </head> előtt, új sorba:

<style type="text/css">

a, a:link, a:hover, a:visited {

color: blue;

}

</style>


Az alábbi oldal:

[link]

példa rá - nézd meg a forráskódját.


"az egy nagy marhaság szerintem, hogy ergonómiailag rossz, ha mindig ugyan az a színe a linkeknek, elég hülyén nézne ki egy menü, ha a menüpontoknak más színe lenne"

Nem kell minden menüpontnak más színűnek lennie, csak el kell különíteni azokat amelyeket aktuálisan böngészel, amelyet kiválasztasz/rákattintasz, esetleg amelyeket már látogattál. Ez megkönnyíti a látogató számára a navigálást.

2014. aug. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A fent leírtakkal a link fekete lesz, és csak akkor lesz aláhúzva ha ráhúzod az egeret."

Kenyérszövegben eléggé zavaró lehet.


Lássuk az alábbi versikét:

[link]

ránézésre - tehát nem nézzük meg a forráskódját, nem pásztázzuk végig az egérrel a szöveget - nem tudod megállapítani, hogy hol vannak benne linkek.

2014. aug. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi működik.
2014. aug. 22. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!