Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan kell PHP-ben MySQL-lel...

Hogyan kell PHP-ben MySQL-lel megváltoztatni egy falhsználó jelszavát?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Készítettem egy weboldalt MySQL+Session alapú beléptetéssel. Viszont ott megakadtam, hogy hogyan változtathatja meg egy felhasználó a saját belépési jelszavát.

Az adatbázisom két táblát tartalmaz, az egyikben vannak a felhasználó belépési adatai (ID, Név, Jelszó, E-mail, Teljes név).



2014. aug. 31. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi itt a probléma?

Amikor belépett, akkor adj lehetőséget, hogy a saját sorához tartozó jelszó mező értékét változtatni tudja.

2014. aug. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy kezdő vagyok még, és megakadtam közben.

Az eddigiek nagy része is tutorialokból lett összeszedve

2014. aug. 31. 20:59
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy UPDATE utasítás az egész. A SESSION-ben benne van (illene) a user_ID, innentől kezdve nem kéne, hogy gondot jelentsen. :)


Az UPDATE-et pedig egy űrlap feldolgozásakor hívod meg, ezen az űrlapon írja be az új jelszavát az ipse.

2014. aug. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vissza az elejére! Ne tutorialt olvass, hanem komplett könyvet! PHP + MySQL könyvet keress, nekem a stílusa miatt a "Agyhullám - PHP & MySQL" jött be.

G.

2014. aug. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pont a jelszó megváltoztatása nem ilyen egyszerű, ahogy az előttem szólók mondják. Pontosabba csak akkor, ha elavult módon, plaint textben tárolod a jelszót. De persze egy kezdőnek jó ez is. Azért komoly helyen már a hash-t tárolják.
2014. szept. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

^mennyivel bonyolultabb a hasht eltárolni mint egy 'plaint' textet?


De igen, hashelés a minimum, még mehet hozzá nyugodtan valami salt is. (kérdező, googlezz ha ezek semmit sem mondanak)

2014. szept. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 PHP de kóder! ***** válasza:

_nagyon_ leegyszerusitve:


$username = osztalyod::$mysqli -> real_escape_string ($_POST ["username"]);

$password = hash ("sha512", osztalyod::$mysqli -> real_escape_string ($_POST ["password"]));


osztalyod::$mysqli -> query ("UPDATE USERS SET password='".$password."' WHERE username='"..$username"';"));



remelem nem irtam el, ezt csak igy kapasbol irtamk

2014. szept. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 PHP de kóder! ***** válasza:
viszont felhivom a figyelmedet az sha512-re
2014. szept. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugyan, akkor már inkább bcrypt. :)
2014. szept. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 PHP de kóder! ***** válasza:

egy sha512 is megteszi ;)


inkab mint valami szar md5 ;)

2014. szept. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!