Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Alábbi PHP-MySQL Keresést...

Alábbi PHP-MySQL Keresést hogyan oldanátok meg!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kereső scripten dolgozok, eddig nagyon fapadosan oldottam meg az ilyet ( `cell` LIKE "%keresem...%" ), de szeretném kicsit komolyabbra alakítani.

Olyanra, hogy pontos kifejezés, szavak, hasonló szavak, esetleg más szó toldalékkal.

Na, az első kettőt megtudom oldani, de a hasonló szavak/kifejezésekkel történő találatok listázása már gondot okoz.


Magyar szótövek meg vannak, gondoltam rá, hogy az alapján keressek, de ugye be kavarnak a változó ékezetek, vagy összetett szavak

A másik amire gondoltam még, hogy veszem a szavak X első karaterét. csak ezzel megint nem lettem előre mert rengeteg nagyon pontatlan találat lett... mert szótő előtt is lehetnek toldalékok... (60% -ot néztem, azaz ha van egy 10betűs szó, és annak első 6 betűje megtalálható, az találat. persze csak a pontos kifejezések után ha az nincs)

Ti hogy oldanátok meg, hol kezdenétek?



2014. szept. 13. 10:22
 1/3 A kérdező kommentje:
Ezt ajánlották máshol: [link]
2014. szept. 13. 10:35
 2/3 A kérdező kommentje:

pl.: "megette a halat" a kereső szöveg.

A szövegben pedig ez szerepel: "... ette a halat ..."

Ekkor is találatnak kéne lennie.

2014. szept. 13. 10:47
 3/3 Drone007 ***** válasza:

Elég bonyolult ilyen kereséseket készíteni. Mindenképpen szükséges egy előzetes script, ami a keresendő kifejezést felbontja résekre (pl szavakra), és azokra is keres, illetve ismerkedj meg a SOUNDEX ill. a SOUNDS LIKE összehasonlító módszerekkel. A keresésekre akár reguláris kifejezéseket is ráhúzhatsz, az SQL erre is lehetőséget ad.

[link]

2014. szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!