Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mitől lehet ilyen eltérés...

Mitől lehet ilyen eltérés Firefox és Chrome között?

Figyelt kérdés

Ugyanaz a betűtípus (ChaparralPro-Regular) sokkal szebben/igényesebben néz ki Chromeban, mint Firefoxban, vagy IE-ben. Mint ha nem is ugyanaz lenne.

Mitől lehet ez? Hogyan tudnám kiküszöbölni a hibát? Esetleg tudnátok javasolni egy ehhez hasonló betűtípust, amit ingyen használhatok nyilvánosan?



2014. okt. 6. 22:19
1 2
 1/11 Drone007 ***** válasza:
100%

Az IE (és úgy tudom a firefox is) a számítógép betűsimítás beállítását használja a betűkészletek megjelenítéséhez. A Chrome nem, ő magától rendereli a betűket.


Tehát engedélyezd és állítsd be a ClearType betűsimítást a számítógépeden. (Ha nem tudod hol kell, guglizz rá, xp és win7, win8 máshol kezeli)

2014. okt. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kár ezen rágnod magad...

Arra viszont figyelj, hogy a font nem alap, tehát hogy más gépén is megjelenjen, azt definiálni kell.

[link]

Amúgy a betű megjelenése, nagyban függ a böngésző verziójától, és azt futtató rendszer beállításaitól is.

Ha ragaszkodsz a megjelenéshez, hogy minden platformon egységes legyen, akkor képként kell elkészíteni a szöveget és beszúrni.

(legbrutálisabb eltéréseket akkor fogod látni, ha más OS -en nézed meg ugyan azzal a font készlettel, ugyan azzal a verziójú böngészővel, pl. Linux esetén mint ha nem is az lenne)

2014. okt. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elvileg be van állítva a gépen a ClearType, azért nem is értettem, hogy miért lehet.


Kedves #2: értek a weblapkészítéshez, szimplán csak azt nem értettem, amit kérdeztem ;)

2014. okt. 7. 17:15
 4/11 A kérdező kommentje:
Találtam másik betűtípust, ami jól néz ki, és nincsenek a böngészők között olyan látványos eltérések, mint a ChaparralPro-nál. Ráadásul ezek (Exo és Raleway) ingyen használhatóak nyilvánosan is :)
2014. okt. 7. 23:02
 5/11 anonim ***** válasza:
Majd nézd eg xp-n is explorerben! ;)
2014. okt. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Direkt úgy alakítottam ki a face-fontot, hogy ott is jó legyen.
2014. okt. 8. 17:39
 7/11 Drone007 ***** válasza:
Az Exo tényleg jó kis sans-serif font. És még a latin extended készlet is benne van. Ezt azt hiszem én is fogom használni :)
2014. okt. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ja és hátha segítek ezzel valakinek: rájöttem a problémám forrására.

Az volt a fő probléma, hogy egyféle betűtípust deklaráltam (Exo-Regular). Amíg a Chrome a saját renderelésének köszönhetően képes volt ebből hiba nélkül félkövér betűt előállítani, addig a Firefox és többi böngészőnek ez nem jött össze. Miután felvettem css-be a betűtípus félkövér változatát is, már szinte semmi eltérés nincs a böngészők között.

2014. okt. 9. 07:43
 9/11 anonim ***** válasza:

így jónak kell lennie:


@font-face {

font-family: 'fontname';

src: url('fontname.eot');

src: url('fontname.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),

url('fontname.woff') format('woff'),

url('fontname.ttf') format('truetype'),

url('fontname.svg#monotype_corsivaregular') format('svg');

}

2014. okt. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
persze a fenti formátumokban (eot, woff, ttf, svg) legyen a css mellette a fontkészlet is
2014. okt. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!