Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Admin felület hol legyen...

Admin felület hol legyen elérhető?

Figyelt kérdés

Idáig kétfélével találkoztam


1. egy adott url tud belépni pl admin.valami.com v valami.com/admin

2. főoldalon valami.com-on van alapból egy beléptető box .


Hogy érdemes?



2014. okt. 18. 13:41
 1/3 A kérdező kommentje:
Na.. mármint nem maga az admin oldal, hanem a belépés hol legyen elérhető.
2014. okt. 18. 14:00
 2/3 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen ahogy neked kényelmesebb. Én ajánlom a www.tecimed.com/admin megoldást. Csak lehetőleg védd le jelszóval, ha ilyened van hogy pl: Wordpress van feltepeitve akkor ugyis automatikusan igy fogod elérni az admin felületet hogy /wp-login.php
2014. okt. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Drone007 ***** válasza:

Ez nagyon attól függ, milyen jellegű az oldal.

Ha nem közösségi oldalról van szó, ahol a látogatók bejelentkezés nélkül böngészik a tartalmat, akkor célszerű egy /admin oldalt használni, vagy egy admin. aldomaines megoldásban gondolkodni.

Egy közösségi oldalon, ahol a látogatók egyébként is bejelentkezve böngésznek nyugodtan használhatod a látogatók által is használt login formot. Nyilván ilyenkor gondoskodni kell a hozzáférési szintek és a fokozottabb biztonság kérdéséről. Egy adminisztrátor elérheti az oldal beállításait, míg egy regisztrált látogató csak kommentelhet/fórumozhat/stb... de ugyanazt a bejelentkezési oldalt használhatják. Ilyenkor is megvan persze a lehetősége a külön oldalnak, de én ilyen esetben ezt primitív megoldásnak tartom.

Egy közösségi oldalon az általános beléptető form jó ha minden publikus területen elérhető (pl fejlécben/láblécen), így ha valaki bejelentkezés nélkül kószál az oldalon, és az érdekes tartalomnál dönt úgy, hogy bejelentkezik nem kell hogy elnavigáljon az oldalról, hanem a tartalomnál marad bejelentkezés után is, és azonnal használhatja a jogait. (Már ha vannak ilyen publikus részek egy közösségi oldalon)

2014. okt. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!