Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet egy chat programo...

Hogyan lehet egy chat programot megcsinálni mysql-ben?

Figyelt kérdés

Mármint tudom hogy hogy lehet de csak nem fogok minden kettes felhasználó kombinációnak egy adat táblát létrehozni?!

Vagy meg lehet ezt valahogy egyszerűbben oldani?



2014. okt. 26. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:

sehogy

php skriptet berakod azt jonapot

2014. okt. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen. persze én is úgy gondoltam hogy php-ben de én itt most a beszélgetés eltárolásáról kérdeztem.
2014. okt. 26. 19:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogyan akarod.

Ha több ember beszélget, akkor az üzenetek mehetnek 1 táblába, mellettük meg oszlopba az user azonosító akihez tartozik az adott hozzászólás.


Hasonló stuktúrával és egy beszélgetés azonosítóval meg lehet csinálni a kisebb csoportokat is.

2014. okt. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

eltárolod az üzeneteket adatbázisban, a chat szöveges framet pedig pl. ajaxal frissíted és kiolvasod, listázod.

A régieket pedig x időnként törlöd...

2014. okt. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden egyes megkezdett beszélgetéshez rendelsz egy id-t és az alapján kérdezed le a kiíratásnál az eltárolt üzeneteket, így mindenki csak a neki szólót kapja meg.

G.

2014. okt. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

tehát akkor 2 tábla kell.


az egyiknek lessz 4 oszlopa amibe lessz a beszélgetés azonosító, az üzenetküldő felhasználó azonosítója, az üzenet és az üzenet.


a másik táblának pedig 2 oszlopa lessz az egyikbe lessz a felhasználó azonosítója a másikba pedig hogy melyik beszélgetéshez fér hozzá.

2014. okt. 27. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!