Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyibe kerülhet egy ilyen...

Mennyibe kerülhet egy ilyen webshop?

Figyelt kérdés

[link]

Ugyan ilyen oldal, csak webshoppal kombinálva, illetve más terméket forgalmazva milyen összegbe kerülhet?



2014. nov. 19. 01:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Jó kis weboldal... [link] :-D

Ez egy Joomla alapú, ráadásul minden sebből vérző...


Ha csináld magad alapon ami a legolcsóbb, akkor fogsz egy OpenCart -ot és testre szabod egy saját CSS -el.

(Óccón meg csinálják neked mások ha ilyenre vágysz...)


Ha komolyabban gondolod, és hozzáértőkkel szeretnéd megcsináltatni, nettó 90-től csillagos égig mehetnek az árak.

Amit linkeltél az gyakorlatilag csak egy egyszerű, 2 szintű szerkeszthető menüs oldal.

Aminél egy webáruház komolyabb feladat...

2014. nov. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
#1 Ez hogy hoztad elő? :)
2014. nov. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak rákattintok a linkre, és ez jön be. :-)
2014. nov. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De én ezt nem értem. Nekem az előbb még működött... :o
2014. nov. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

És tényleg... A laptopomon chrome böngészővel rendesen behozza, asztali gépen az jön be mint neked.


Ugyanarról a hálózatról, win 8.1 mindkettő. ami persze lényegtelen, hiszen szerveroldali valami van. :)

2014. nov. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát igen, ilyen problémák azért nem kellenének:)

Végül is a következőre gondoltam:

Amikor beírod az oldal címet, akkor egy logo jön be, ott lehet választani 3 vagy 4 nyelv közül! (ez gondolom jelentősen megdobja az árat)

Az oldal hasonlóan lenne felépítve, mint ez, annyi különbséggel, hogy itt a termékeket nem lehet megvásárolni, míg ott lenne kosár. Szóval webáruháznak használva, egy így felépített webshop kb. mennyi. Sajnos nagyon laikus vagyok, így csak körvonalakban tudom elmondani!

2014. nov. 19. 11:12
 7/10 anonim ***** válasza:
A több nyelv leprogramozása nem gáz. A lefordítás annál inkább. :)
2014. nov. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy többnyelvű webáruház, nem csak az árat dobja meg, de egyéb dolgok is felmerülnek.

Többnyelvű oldal esetén a termék adatokat (információkat), és a szöveges menüpontokat, statikus tartalmat is lekel fordítani.

Ezt webfejlesztő is letudja fordíttatni, de gondolom nem akarsz azért is plusz adminisztrációs díjat fizetni.

(tény egyszerűbb, ha ő fordíttatja, mert akkor nem kell utána járkálnod a rendes fordításoknak, mert egy tapasztalt fejlesztő igaz nem beszél anyanyelven 3-4 nyelvet, max program nyelvet :-D

de vannak olyan kapcsolatai, akikkel letudja fordíttatni)


Ami gyakori tévhit hogy maga az alap szöveges tartalmakat webfejlesztő gondolja ki.

A fejlesztő maximum a szöveg megjelenését szabja testre az ügyfél által készít, vagy készítettet dokumentum alapján.

Esetleg egy marketingest felkérhet szintén a szövegek megfogalmazásához, de ugye ez megint feláras.


Ami még igen megtudja bonyolítani, mivel nemzetközi oldalról van szó, így más-más szabályok vonatkoznak belföldi, EU -s és nemzetközi szállítás, számlázás, árat át kell számolni adott valutába (főleg ha bankkártyás fizetés, paypal is lesz, ami azért elvárható egy nemzetközi jellegű áruháznál).


És még ott vannak a kérdőjelek a termékekről,

mert ugye lehet egyféle termék több méretben, színben,

vagy vannak termékek amiket nem, vagy különleges módon lehet szállítani,

és más szabályzásba tartozhat akár országonként is.

(Egy áruháznál amit csináltam, tisztító vegyszereket is árultak, és ott elég szigorú szabélyok vannak, van ami pl. egyáltalán nem postázható, és csak külön engedéllyel szállítható, de ez a legextrémebb helyzet)

vagy még lehet raktár kezelő, számlázó program, amivel szinkronizálni kell.


Egy többnyelvű alap áruházra, már lehet számolni bőven nettó 300 -at programozásra,

+100 -at fordításra, de akár több is lehet. (attól függ hogy csak pártucat termék, vagy több száz-ezer termék)

2014. nov. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felvilágosítást!

Igazából elképzelhető, hogy elegendő lenne az angol nyelv a magyar mellett, így ezzel valamennyivel olcsóbb lenne.

Kb.: 200 féle termék (ebben nincs benne a méretbeli eltérés, de azért nem kell külön oldal) lenne.

Esetleg, ha videós tartalmakat is szeretnék, az mennyi plusz költséget jelenthet? Illetve a bankkártyás fizetés?

2014. nov. 19. 16:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Videós tartalomnál 2 féle lehet.

Lehet natív mp4 alapú (HTML5 videó, amit feltöltés előtt alakítasz megfelelő formátumba, ez a tárhelyet dobja meg), ami adott oldalról megy,

vagy youtube -ból beágyazható, amihez végülis a youtbue biztosít mindent, neked csak a beagyazandó kódot kell beillesztened a termék leírásába.


A termékek felvitelét kicsit megbolondítja, ha több opcionális paraméter van egy terméknek.

Pl. Van egy típusú póló, a póló több színben lehetséges, és a színek több méretben, de nem feltétlen ugyan azokban a méretekben.

Mert lehet hogy van pink -ben SX -es, de piroban már csak S -es a legkissebb ami készleten van.

De olyan is lehet hogy ami nincs készleten az rendelhető, csak jelölni kell hogy nincs raktáron...

A raktár követés pedig egy külön állat faj.

200 -> pár ezer termék esetén még megoldható nagyjából pl. egy EXCEL -es kezelés és abból adatfeltöltés, frissítés.


Amire ki akartam ezzel lyukadni, hogy eléggé megtudja bonyolítani az adat feltöltést szinkronizálást.

Nem programozási szemszögből, hanem később mert neház lesz követni, ha ilyen sokrétegű...

Mert számolsz 200db termék törzset, ahhoz termékenként átlagosan 8 változtatott, már is 1600 termék kezeléséről van szó.

Amihez már nem árt egy számlázó, raktározó rendszer hogy követni tud.

(ez külön állatfaj, és nem olcsók)

Persze a weblapot is lehetne ilyen/hasonló tudással felszerelni.

De az ott már külön rész.

A kérdés hogy számodra, melyik éri meg jobban, egy natív raktározó, számlázó program.

Vagy egy online raktározó, számlázó weblap,

vagy tudod követni excelben, és abból töltöd fel a készlet információkat...


(Remélem eléggé érthetően, fogalmaztam a terjedelmessége ellenére is)


A nyelvi rész, hogy 2-3-9 nyelven kell az oldal, az már nem befolyásolja a webes fejlesztést, csak a fordítást.

Mert ugye ha meg van a weblap szótározása, többnyelvű struktúrája, onnantól már csak konfigurálás kérdése, hogy hány nyelv van engedve.

2014. nov. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!