Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mik egy weboldal készítő cég...

Mik egy weboldal készítő cég kockázatai?

Figyelt kérdés
2014. nov. 27. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosíthatnád a kérdést, mire is vagy kiváncsi.


Cég oldalról a leggyakoribb kockázat, hogy az ügyfél nem tudja mit akar, és rengeteg variálás, és befektett idő után előfordul hogy vissza lép, és lehet gazdálkodj okosant játszani, mert ugye a fejlesztőnek attól még fizetni kell.


Ügyfél oldalán, pedig nehéz megtalálni az optimális fejlesztő céget.

Sok cég csak egy átmaszkirozott, gyakran több éves javítattlan CMS -t tol fel és "használd", amit az ügyfél is 10 perc google -val össze hozhatott volna, frissített verziókkal.


Nem cégeknél (mert ott szerződés van), de egyetemista / pistikék gyakran lelépnek az előleggel, azt utána nem lehet őket elérni, vagy ha el is készül két ZH közt össze coppyzák ingyenes dolgokból, vagy annyira amatőrmódon csinálják, hogy az használhatatlab...

2014. nov. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1 +1

Én ezért hagytam fel az egésszel. Nem vállalok több ilyen jellegű munkát. (igaz, szerződés nélkül csináltam)

Nagyon ritka volt aki valóban fizetni is akart/tudott. A többség meggondolta magát, vagy szó nélkül lelépett. Ilyenkor persze nem kapta meg az oldalt, na de ez engem nem vigasztal: pénzem nincs és a munka meg benne áll.

Persze én is hülye voltam, mert sose kértem előleget (hiszen szerződés nélkül egy vadidegennek senki se szeretne fizetni érthető okokból).

2014. nov. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Drone007 ***** válasza:
100%

Egy cég fenntartásának alapkockázata, hogy nem tudsz nyereséget termelni (mert az adó több mint a bevételed).

Ezért célszerű külföldi cégként indítani a vállalkozást. Szlovákia elég népszerű, de a legjobb egy angol céget alapítani.

Egy weboldal készítő céget beindítani sem egyszerű, hiszen komoly referenciák nélkül nehezen indul be a bolt. A magyar magánszemélyeknek kisvállalkozóknak nincs pénzük arra, hogy megfizessenek egy rendesen leadózott weboldalt, ezért vagy feketén dolgozol, vagy olyan alacsonyra teszed az áraidat, amiből megintcsak nem fogsz tudni megélni. Főleg ha 1-2 alkalmazottat is fizetned kell, plusz iroda, szerverbérlet, stb...

És akkor még olyan alapvető dolgokról nem is szóltam, amit előttem megtettek.

2014. nov. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, a bruttó bevétel 70% elmegy adóba.

A maradék 30% pedig iroda, szerver, nettó bérek...

2014. nov. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szalai Alex válasza:

Szerintem az egyetlen kockázat hogy nem kapsz megbízásokat.

Szerintem alapíts egy Katás vállalkozást. Ha csak egyedül lennél. Hiszen ilyenkor havi 50.000Ft-ért+ IPA (kb 5000Ft)+ könyvelő havibére (5000Ft kb). Tehát havi 60.000Ft-ért évi 6.000.000Ft-ot számlázhatsz, és ezután már adóznod sem kell, és minden járulék be lesz fizetve utánad. De erről mindenképpen egy könyvelőt kérdez meg. Persze a 60.000Ft költséget akkor is fizetned kell ha 1 ft-ot sem kerestél az adott hónapban.

De ha megtalálod a megfelelő ügyfeleket, akkor rövid időn belül egy stabil háttered lesz.

2014. nov. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!