Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért ugrik össze az általam...

Miért ugrik össze az általam készített honlap internet exploleren, és miért "normális" mozillában?

Figyelt kérdés

A honlapok:

www.miraclespaniels.uw.hu

www.dollysstyle.uw.hu

Nem vagyok nagy honlapkészítő,ezek se egy "nagy művek", de hogy tehetném "normálissá"? Tögg gépen is megnéztem exploleren és mozillán is, és mindenhol ugyan ez a probléma!


2010. jan. 30. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én is néztem és fura egy kicsit...

de első meglátásra szerintem azért is lehet mert nem CSS-el csináltad a stilusát, és az Explorer nem ugy értelmezi, bár ez csak egy gondolat, de nem hinném hogy ez lenne a baja

de több mint valoszinű ;)

lássuk mit mond más

2010. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

azért mert az explorer egy szar aminek külön meg kell csinálni mindent. :)

Amúgy a firebug nem mutat css-t, csak annyit, hogy képeket raktál egymás alá, melyek egyben linkek is. Ezt viszont minden böngésző máshogy fogja értelmezni, sőt van egy rossz hírem, más felbontású monitoron sem fog működni. Remélem csak hobbilap, nem pénzért csináltad :)

A legegyszerűbb megoldás, ha ragaszkodsz a már elavult html nyelvhez, hogy az egész nyitólap egy nagy kép, aminek bizonyos pontjai linkek. Ezt is meg lehet oldani html-ben és akkor nem esik szét, mert eleve egyben van. A nagy kép legyen középen, a weboldal háttere pedig legyen fekete (vagy más ideillő szín) és akkor más felbontású monitoron is ki fog nézni valahogy.

2010. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 1280-as felbontáson jó mindkettőnél.
2010. jan. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem, nem pénzérz, csak hobbi lapok... Érdekes, hogy szintén ugyan ezzel a technikával készült lapom meg nem esik össze: www.dollywood-kennel.fw.hu

Sokkot kapok :D

2010. jan. 31. 12:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Már megint olyan pofázik aki nem ért hozzá. Nem kell CSS. Szerintettek ezelőtt 3évvel mikor még nem volt semmilyen css, hogy csináltuk a weblapokat? Elárulom, szimplán html-el. Ahogy láttam, nagyon rossz megoldást csináltál kezdőlapnál: a képeket kivágtad és egymás mellé illesztetted. Szimpla konkrét heymeghatározással. Ez így nem jó. Képzeld csak el: ez így minden felbontáson más-máskén fog működni.

Próbáld táblázatokat kreálni, és abba beletenni a képeket. Ha már igy akarod csinálni.


Egyébként ajánlom a css-t:

[link]


1-2 óra tanulással tökéletesen meg fogod tudni csinálni, hidd el nem nehéz megtanulni.


Remélem segitettem.

2010. jún. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!