Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyantudok vps szervert...

Bambi88000 kérdése:

Hogyantudok vps szervert késziteni/ nyitni?

Figyelt kérdés

2014. dec. 1. 00:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Előfizetsz rá, havidíjas általában. Most volt Black friday olyankor minden olcsó az első évre. Kell hozzá érteni. Érdemes feltenni valami kezelőszoftvert, van ingyenes és fizetős mint a Cpanel. VAGY a Vesta CP ingyenes.


Ha rákeresel a VestaCP -re

https://www.youtube.com/results?search_query=vesta+cp


akkor van tutorial youtubon.


Van olyan VPS szolgáltató ahol van recurring (megújuló hónapról-hónapra kupon. -20% recurring kupon code.)


Célszerű a fizetés előtt rákeresni van-e kupon kódjuk az adott hosting szolgáltatónak.

2014. dec. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

VPS igényektől függően havi pár ezertől tízezrig terjed a költsége.

Nagyobb igények esetén célszerű nem virtuális szervert bérelni,

hanem egy komplett szervergépet.

2014. dec. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#1 nem mindig a kuponos szerverek a jó választás,

lehet van kupon, de azzal is árban csak ott van, mint máshol ahol nincs kuponozás.

Illetve, sokszor ég és föld, még adatok alapján is a különbség egyes szolgáltatók közt.

Van ahol csak fizikai memóriát használhatsz, nincs SWAP, nem készíthető.

Van ahol készíthetsz SWAP meglévő HDD kapacitás csökkentésével.

És van ahol alapból adnak memória méretével megmeggyező extra SWAP -ot, ahova pl. a mysql, vagy egyéb szerver programok idővel cachelni tudnak ha a RAM fogytán.


Aztán vannak olcsó VPS -ek, amik elsőre jónak tűnnek, aztán... :-(

Mivel ezek osztott rendszeren működnek, azt nem mindegy, hogy 10 VPS -el, vagy 50 VPS -el osztozól, illetve azok milyen terhelés alatt vannak.

Szóval ez elég zsákba cicás szokott lenni.


Nekem ár/érték tekintetében a mhosting.hu SSD -s VPS -e vált be.

Havi bruttó 2 540 FT ( [link] )

2014. dec. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja'h és én a WebMin -t ajánlom. [link]

Nekem nagyon bejött :-)

2014. dec. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De én nem bérelni szeretnék, hanem én akarom hostingolni! ez hogyan lehetséges?
2014. dec. 1. 13:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy te akarod...

Hát először is kell egy négykapacitású szerver.

(Több processzoros (2+), 64-128GB RAM, 8-10 nagy méretű SSD és adat mentésre, 2-3× annyi HDD tároló kapacitás (kb. 2TB, lehet ebből is 2, hogy biztos legyen))

Aztán kelleni fog egy IP tartomány, ennek megvétele már eléggé nehézkes, mert eladták az összeset tudtommal, azaz megvették nagy szolgáltatók és csak másod kézből tudsz venni.


Ha ezek megvannak a többi már piskóta.

Bármely jól képzett rendszergazda feltelepíti és beállítja virtuális rendszerek automatikus készítését.


Nagy vonalakban ennyi kell hozzá.

(Nem igazán éri meg újként elindulni, idő még nyereséges lesz, és sokára hozza vissza a befektet összeget, ami nem kevés)

2014. dec. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!