Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen programnyelvet tanuljak?

Milyen programnyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés
Teljesesn kezdő vagyok a programozás terén, de szeretném megtanulni alamelyik nyelvet. Eddig a Java-val, illetve a HTML/CSS-el ismerkedtem. Mindegyik tetszik, csak nem tudom melyiknek van több értelme. Azért tanulnám, ha esetleg a jelenlegi munkahelyemmel lenne valami, akkor legyen valamilyen IT tudás a kezemben, ami segítene elhelyezkedni. A jelenlegi munkahelyem is egy IT cég, de itt nincs programozás, és fejlődni se nagyon van lehetőség. Előre is köszi
2014. dec. 1. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Java alatt gondolom JavaScriptet érted. (Ha nem JS akkor tökéletes indulásnak)

Webes területen nagyon sokat kell tudni, hogy eltudj helyezkedni.

HTML(5), CSS(3), JS (AJAX,JQUERY,JSON,XML...)

PHP(3/4) OOP, MVC, SVN/GIT... MySQL(i) PDO, PgSQL

És alap szinten a grafikához, hogy ha kapsz egy PSD -t össze tud vágni webre a grafikát...

2014. dec. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én inkább VB, C++, .NET -et ajánlom.

VB egyszerű gyorsan eredményt érhetsz el,

C++ komolyabb, de nem vészes.

.NET pedig ennek kiegészítésére.

Ehhez még vehetsz QT fejlesztő eszközöket.

JAVA is jó vonal tud lenni ha van már benne jártasságod.

2014. dec. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Az a helyzet, hogy JAVA alatt anem a JAVA scriptet értettem, hanem a szimpla JAVA-t. Ezt még magánúton tanultam olyan fél éve, de különböző okok miatt abbahagytam, és pár hete ismerkedem a html/css-el.


A webes világ közelebb áll hozzám, de nem biztos, hogy lesz annyi időm, hogy ahhoz ennyi mindent megtanuljak.


Sima JAVA-nak is van értelme? Ahhoz vannak könyveim.

c++-hoz egyelőre semmilyen anyagom sincs sajnos.


Előre is köszi

2014. dec. 1. 11:21
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
HTML, CSS, Apache szerver, PHP, MySQL. Ezekkel mindent meg lehet csinálni. Csak a feltelepítés és a beállítás az nagyon nehéz. Ha azon túl vagy, akkor oké.
2014. dec. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Csak a feltelepítés és a beállítás az nagyon nehéz. Ha azon túl vagy, akkor oké."

Ezen jót nevettem :-D

2014. dec. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 uno20001 ***** válasza:
#5: Én még nagyobbat!
2014. dec. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

> Sima JAVA-nak is van értelme?


Persze, hogy van. TOP3-as nyelv a piacon.

2014. dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egyelőre maradok a html-nél és a css-nél, s később hozzáveszem a mysql-t és php-t. Remélem lesz kitartásom hozzá. Munka, család mellett nem egyszerű, de azért egy próbát megér. Mégegyszer köszi
2014. dec. 1. 20:11
 9/9 anonim ***** válasza:
#4 Tamashalasi te vagy az? :)
2014. dec. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!