Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Honnan lehet ingyenes étel-kép...

Szakmári László kérdése:

Honnan lehet ingyenes étel-képeket letölteni? (Üzleti célra)

Figyelt kérdés

Sajnos a keresőmotorok a "free ikons/pictures" szavakra csak olyan oldalakat dobnak fel, ahol ténylegesen:

- vagy fizetni kell üzleti célú felhasználás esetén,

- vagy eleve jogvédettek a képek,

- vagy minden egyes felhasznált képnél oda kell írni, hogy honnan van.

Tehát mind zsákutca. (Az elfogadható lenne, ha csak az "About/Partnerek" részben fel kell tüntetni a weboldalt, ahonnan van)


* Legalább 256x200 pixel méretűek kellenének.

* fűszerek, étel-nyersanyagok, jellemzőket ábrázolók (Pl.: "jól átsütve")


Köszönöm a segítséget !



2014. dec. 16. 10:30
 1/9 csacsi2 ***** válasza:
33%

Google képkereső?! (keresőeszközök/méret)

[link]


Esetleg ha már üzleti akkor saját képekkel el lehetne látni.

2014. dec. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ezen az oldalon szabadon felhasználható stock fotókat találhatsz:

[link]


Nézd azért át a "Terms of use" részt, de szerintem amire neked kell, arra felhasználható. Nagyjából átfutottam, azt írja, hogy ha nem árulod magát a fényképet tovább, és megjelölöd a kép forrását, akkor használható, de azért nézz utána pontosan ennek a Creative Commons licence dolognak. (Nem értek a jogi dolgokhoz.)


Ha esetleg más oldalt keresnél, a "free food stock photos" szavak segíthetnek.

2014. dec. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen, ezt már nekem is javasolták, és le is mentettem mindet. Eddig összesen 3 ilyen oldalt találtam:

[link]

[link]

[link]

De ez még KEVÉS :( Kellene kb. +1000 db, ami nincs ezen a hármon fent. ;)

2014. dec. 16. 12:15
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
hmm, van vagy 500M képem, de mivel üzleti célra kell, így még azt a fáradságot se veszem hogy megnézzem azt a pár 100E-t ami ilyen témájú.
2014. dec. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hát, ha arra kerestél, hogy free ikons, akkor nem csoda, hogy nem találtál értelmeset
2014. dec. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

@zoos:

Logikus, hogy nem CSAK "free icons" kifejezésre kerestem! Hanem mindent kipróbáltam ami csak eszembe jutott, különféle szűrésekkel, de akkor is a "fizetős" oldalak jönnek be. :( Sőt, már több grafikussal is beszéltem, akik szintén nem tudtak segíteni. Ezért tettem fel itt a kérdésem.

2014. dec. 17. 08:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Pixabay.com

Pexels.com

2021. dec. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Igen a Pixabay.com -ot használom napi szinten.

(Már el is felejtettem, hogy itt 7 éve feltettem egy ilyen kérdést. :-D Akkor még nem voltak ezek az oldalak.)

A [link] is jónak néz ki, kb 100.000 "food" képpel.


Az elmúlt években sikerült összeszednem és méretre vágnom kb 800-at, már csak kb 30 macerásabb maradt, mint Pl.: fűszeres olivaolaj, pestós majonéz, tejszínes gombamártás, pirított hagyma ...

2021. dec. 4. 13:47
 9/9 anonim ***** válasza:
unsplash.com szintén free
2021. dec. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!