Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Desktop böngészőn auto scale!?

Desktop böngészőn auto scale!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Keresek egy egyszerűbb megoldást, arra hogy egy fix méretű weblapot, hasonlóan mint a mobiloknál a viewport beállítással ellehet érni.

Azaz automatikusan be állítja a méreteket.


Ezt eddig JS -el oldottam meg a linken hasonló módon.

De szerintem van erre egyszerűbb megoldás is a modern böngésző technikákat felhasználva.


[link]


Üdv.



2014. dec. 17. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem teljesen világos, mi a célod a fentiekkel, és a fiddle sem lett a legolvashatóbb (nincs tagolva, sok a felesleges 1/x, stb. no offense, csak így azért nehéz kisilabizálni, mire gondoltál).


Abban viszont biztos vagyok, hogy ennél kell, hogy legyen egyszerűbb megoldás.


Mi szerint szeretnéd automatikusan beállítani a méreteket (és minek a méreteit)?

2014. dec. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Van egy fix széles tartalom (1600px) aminek a belső részét, más szerkeszti, és többnyire fix méretű dolgok kerülnek bele. (azaz px -ben megadva)

De ennek az 1600px széles doboznak anélkül hogy bármi kimaradjon, ki kell töltenie 1024× -es felbontáson, és 1920× -as felbontáson is az egész oldalt.

Úgy hogy arányosan csökkenhet/nőhet a tartalom.


A JS -ben csak egyszerű matek van, ami alapján kiszámolja Zoom -ot.

2014. dec. 17. 17:08
 3/14 anonim ***** válasza:

Így már értem, köszönöm.


A szkriptet én lehet, hogy kicsit máshogy írtam volna meg (de az én vagyok), azonban azt hiszem, hogy a CSS transformjához csapott JS-en kívül nem nagyon lesz más lehetőséged.


Nem tudom, hogy esetleg félreértettem-e a kérdést, de valami azt súgja, hogy egy egyszerű (pseudo)


scale(container.width / content.width, container.height / document.height)


meg kéne, hogy oldja simán.

2014. dec. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

...megint én :)


Valahogy így gondoltam:

[link]


Látszólag ugyanúgy méretez, mint a te megoldásod.


Ugyanez megtoldva az abszolút pozíciós középreigazítással:

[link]


Őt keressük?

2014. dec. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
kell pozicionálni is, mert különben lemaradnak dolgok, ha nagyítunk. :-)
2014. dec. 17. 18:03
 6/14 A kérdező kommentje:

Amit linkeltél ott az a gond, hogy nem nőnek a méretek, csak csökkenek ha kisebb.

Ha nagyobb felbontáson kell, akkor nem növeli meg a méreteket.

2014. dec. 17. 18:06
 7/14 anonim ***** válasza:
A második fiddle pozícionál is elvileg (centerInContainer). Középre ugyan, de nem lehetetlen máshová tenni az elemet.
2014. dec. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
azaz arányosan nő, csökkennek a méretek, pont ugyan az látszik, 1024 -es felbontáson mint 1920 -as felbontáson.
2014. dec. 17. 18:07
 9/14 anonim ***** válasza:

"Amit linkeltél ott az a gond, hogy nem nőnek a méretek, csak csökkenek ha kisebb. "


Pedig kellene neki, mert az már a CSS scaling hatásköre. Hmm...

Akkor ezen még gondolkozni kell egy picit.

2014. dec. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

[link]

Állítsátok az előnézet frame méretét, és akkor lehet érteni fogjátok, mit szeretnék, egyszerűbben.

2014. dec. 17. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!