Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hozzáértők! Ezt hogyan kell...

Hozzáértők! Ezt hogyan kell megcsinálni CSS vagy esetleg javascriptben? Kurzor hatására forgó téglalap alakú"div"?

Figyelt kérdés

Van egy videóhátterem, és egy elválasztó sávom, ahova a feliratokat tettem, azt szeretném, hogy az elválasztó sáv ferde helyzetből kiindulva a kurzor hatásának megfelelően mozogjon


Az az elképzelésem, hogy létrehozok egy "div"-et és azt forgatom, de az a baj, hogy ahogy forog a "div" kitolja az ablakot


konkrétan ez a helyzet(a "div" túl növi magát az ablakon és meg lehet nézni hol a vége): [link]


ezt szeretném(akárhogy forog a "div" nem tudom megnézni hol végződik)

[link]


és ez történne, ha mozgatom az egeret:

[link]


ez a következő dolog, amit meg szeretnék oldani, de amíg az első problémát nem oldom meg, addig ennek nem tudok nekiállni


köszönöm!



2014. dec. 21. 21:37
1 2 3
 1/26 Argloss ***** válasza:

A divedet belerakod a videós div-be, aminek megmondod, hogy bármi ami túllógna rajta az ne látszódjon:

#videohatter { overflow: hidden; }

2014. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Koszonom a tanacsot sikerult!

most a mouse movement-en gondolkodom

2014. dec. 21. 23:01
 3/26 A kérdező kommentje:

Igy nez ki jelenleg a kod:

[link]


[link]


az egerrel valo mozgasra valahogy a kovetkezovel probaltam rajonni, es vegyiteni a kettot de meg nem sikerult:

[link]

2014. dec. 22. 00:55
 4/26 anonim ***** válasza:
setInterval függvény megvan?
2014. dec. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Javascript tudásom sajnos a zéróhoz konvergál, így nem tudom pontosan miről beszélsz, de ha jól nézem, ezzel a script-tel azt tudom elérni, hogy bizonyos időközönként valami történjen, mi az összefüggés eközött és aközött, hogy enyhén mozogjon(forogjon) az elválasztófal az egér mozgatására?
2014. dec. 22. 09:40
 6/26 anonim ***** válasza:
A függvényben meghívsz egy másik függvényt, ami az egér pozíciója szerint mozgatja a divedet. Nem egy ördöngősség
2014. dec. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Le tudnád írni, hogyan néz ki ez gyakorlatban?


Az lenne a lényeg, hogy ez a forgás nagyon minimális lenne, tehát nem úgy, hogy az egér felé mutat a "div" állandóan, hanem mondjuk alapesetben 344 fok a forgatás, de ha az egeret arrébb viszem, a kép egyik végéből a másikba akkor 347 fok-ra változik


ebből

[link]

ez

[link]

a "div"-ek mérete nagy, ezért kell kis forgatás

2014. dec. 22. 09:56
 8/26 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem a két kép között legalább 30 fok különbség van. De nem is érdekes, csak annyit kell meghatároznod hogy az egér hány pixeles elmozdulására hány fokot változzon a kép.


Csinálsz pár globális változót, az egyik tárolja a szöget, egy meg az egér x pozícióját. írsz egy függvényt, ami beállítja a szöget meg az egér pozícióját, és a változóban elmenti. utána csak ahhoz képest kell nézned a változást. Az a baj hogy megírni könnyebb mint megfogalmazni... :D

2014. dec. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Az elforgatás azért minimális, mert egy bazi nagy "div"-ről van szó, és emiatt egy kis változás, is nagynak tűnik


Annyit tudok a Javascriptől, hogy "var"-okat lehet "behívni" meg ismerem a "getElementBy" kódot és ennyi:D


Írd le légyszíves!

2014. dec. 22. 10:27
 10/26 anonim ***** válasza:
Hoppá, most nézem hogy a setinterval sem kell
2014. dec. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!