Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Nekem egy olyan problémám...

Nekem egy olyan problémám van, hogy nem tudom milyen kodolásal lehet ez a honlap css html. Stb? és hol tudok hozzá parancs kodokat irni, vagy milyen szerkesztöt használjak hozzá? Jelenleg (notepad-al) csinálom még tanulgatom a Weblap készitést

Figyelt kérdés

<html>

<!-- #BeginTemplate "/Templates/0004.dwt" -->

<head>

<!-- #BeginEditable "doctitle" -->

<title>text</title>

<!-- #EndEditable -->

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1">

<script language="JavaScript">

<!--

<!--

function MM_reloadPage(init) { //reloads the window if Nav4 resized

if (init==true) with (navigator) {if ((appName=="Netscape")&&(parseInt(appVersion)==4)) {

document.MM_pgW=innerWidth; document.MM_pgH=innerHeight; onresize=MM_reloadPage; }}

else if (innerWidth!=document.MM_pgW || innerHeight!=document.MM_pgH) location.reload();

}

MM_reloadPage(true);

// -->


function MM_preloadImages() { //v3.0

var d=document; if(d.images){ if(!d.MM_p) d.MM_p=new Array();

var i,j=d.MM_p.length,a=MM_preloadImages.arguments; for(i=0; i<a.length; i++)

if (a[i].indexOf("#")!=0){ d.MM_p[j]=new Image; d.MM_p[j++].src=a[i];}}

}


function MM_findObj(n, d) { //v4.0

var p,i,x; if(!d) d=document; if((p=n.indexOf("?"))>0&&parent.frames.length) {

d=parent.frames[n.substring(p+1)].document; n=n.substring(0,p);}

if(!(x=d[n])&&d.all) x=d.all[n]; for (i=0;!x&&i<d.forms.length;i++) x=d.forms[i][n];

for(i=0;!x&&d.layers&&i<d.layers.length;i++) x=MM_findObj(n,d.layers[i].document);

if(!x && document.getElementById) x=document.getElementById(n); return x;

}


2010. febr. 5. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Ebben a sorban benne van hogy iso-8859-1, ez lesz a kódolás.

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1">


Írni meg a jegyzettömb is nagyszerű, én Notepad++ -ban írom 4 éve, kiemeli a szintaxisokat.

2010. febr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani, milyen kódok vannak benne, hisz csak az elejét nyomtad bele. Annyit leszűrtem, hogy egy html oldal akar lenni amiben valami képfeldolgozó javascript van. :/

CSS-t viszont nem látok benne, lehet hogy lemaradt a végéről...

2010. febr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előszöris minden weboldalt HTML alapon jelenít meg a böngésző. Tehát az alap az minden weboldalnál a HTML.

külön lehet választani a működéshez szükséges scripteket (java, php) illetve dizájnt (CSS)


Ha forráskódra gondolsz akkor aszerint tudod eldönteni a tipusát, hogy milyen a kiterjeszétse.

oldal.htm, oldal.php , oldal.css, oldal.js, oldal.asp, stb..


Amit vázoltál abból számomra annyi derült ki, hogy html oldalról van szó, ami tartalmaz java script vezérlést valami képek megjelenítéséhez illetve előtöltéséhez.


továbbá nyelvi kódolása: 8859-1 nyugat európai.

ha magyar ékezetes karakteret is akarsz megjeleníteni akkor használd a 8859-2 est ami közép európai.

2010. febr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!