Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Böngésző kiegészítő készítés?

Böngésző kiegészítő készítés?

Figyelt kérdés

PHP, JavaScript, CSS, HTML-ben otthon vagyok, de ezt nem tudom hogyan működik. Szerencsék készíteni egy kiegészítőt én is és az elinduláshoz kérnék segítséget.

Hasznos írásokat, ha lehet magyar nyelvűt, de az angol sem annyira nagy gond, esetleg egy egyszerű kiegészítőnek a forráskódját, hogy tapasztalgassam, vagy igazából bármit szívesen fogadok.

...Adblock-hoz hasonló dolgot szeretnék készíteni, de korántsem olyan bonyolultat...


Előre is köszönöm szépen



2015. jan. 13. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Hatalmas poén, másfél hete pont böngésző kiegészítő készítés volt a példám a "Hogyan keressünk?" című bejegyzésemben. Nyugodtan elolvashatod, hasznodra válik:

[link]

2015. jan. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Egyébként én a TamperMonkey/GreaseMonkey tanulmányozását javaslom. JavaScript-et írhatsz, amit a TM/GM beinjektál a weboldalba. Így lehet írni pl. AdBlock szerűséget. :)

2015. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, már hozzá is láttam az első lépésekhez! :)

Időközben felmerült egy kérdés; lehet olyat is készíteni hogy, ha a saját oldalamat nyitom meg a böngészővel, akkor a kiegészítő egy másik "index.css"-t használjon a megjelenítésére?

2015. jan. 13. 13:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, a TM/GM módszerrel megoldható. JS-el beírod a <head>-be az új CSS-t, és esetleg törlöd a régit. (Én így csináltam már GYK redizájnolást. :D)
2015. jan. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
esetleg ez? [link]
2015. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elakadtam...

Egy tárhelyre feltöltök egy js filet (pl: [link] ebben van pl:

alert("asd");


Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy ha megnyit egy adott oldalt (legyen [link] akkor nyissa meg a [link] filet, és fussanak le a benne szereplők?

2015. jan. 16. 00:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Olvasgattál TM/GM tutorialokat? Tedd meg. :) Egyrészt a JS fájlt elejére be kéne írni dolgokat (például azt, hogy melyik honlapon szeretnéd futtatni), másrészt be kéne importálni TM/GM-be.
2015. jan. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Komplett tutorialokat nem olvastam még, csak elkezdtem kikísérletezgetni, hogy mi hogyan működik. De ha szerinted az segíteni fog, akkor kénytelen leszek átrágni azt is! Most már legalább van valami halvány fogalmam a dologról, köszönöm! :)
2015. jan. 18. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!