Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Kezdésnek melyik MVC Framework...

Kezdésnek melyik MVC Frameworkot ajánlanátok? (php)

Figyelt kérdés

2015. jan. 15. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyiket sem. Először is megpróbálnám megérteni, hogy mi is az az MVC, mire jó egy keretrendszer, aztán megpróbálnám implementálni magamnak ezt az MVC patternt, csak hogy értsem, miről van szó. Utána már lehet agyalni, hogy melyik framework legyen. Én a Yii-vel kezdtem.
2015. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Drone007 ***** válasza:

A CodeIgniter egy elég jól bejáratott motor, sokan esküsznek rá, de én a Laravelt ajánlanám. Egyre többfelől hallok jókat róla.


Persze ezeket csak akkor érdemes használni, ha már pro (de min. advanced) php használó vagy. Tudod: a tanulóvezetők sem a Nascar-on gyakorolnak :)

2015. jan. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az MVC alapjain már túl vagyok, csak informálódom minél több forrásból, hogy ki-mit tart jónak, mert személyesen nincsenek ismerőseim ebben a szakmában. Első két válaszolónak köszönöm, leginkább ez a 2 fw volt ami esélyesnek tűnt, de a doksikat és a kódokat nézegetve a Laravel eddig a legszimpatikusabb. Többet is szándékozok megismerni, de úgy vagyok vele, hogy legyen egy, amiben mélyen elmerülök. Aki nálam is kezdőbb, annak ajánlom a JREAM "PHP: Create Your Own MVC" videosorozatát a youtubeon, mely nem csak egy Hello World példa és nem kell 2-szeres sebességre állítani, hogy történjen valami ;)
2015. jan. 16. 06:51
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Én a Zend Frameworkkel ismerkednék meg.
2015. jan. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Zend is tervben van, de külföldi fórumokat is nézegetve én azt látom, hogy robosztussága miatt érdemesebb egyszerűbbel kezdeni, talán a Laravel után.
2015. jan. 16. 09:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg a laravel a legegyszerűbben befogadható kezdők számára a facade rendszer miatt, ráadásul egy nagyon jó fw-ről beszélünk.
2015. jan. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!