Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi a véleményetek a blogomról?...

Mi a véleményetek a blogomról? Design/történet is.

Figyelt kérdés
[link]

2015. jan. 25. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Grafikai targikus.

Háttlérkép kicsi, a menü olvashatatlan...

Szöveges tartalom tagolatalan formailag tömör, nehez követhető.

2015. jan. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Háttérkép borzalmas. Egyáltalán nem jó ez a megoldás, inkább állíts be egy egyszínű képet, vagy ha megoldható ne is kép legyen, hanem csak állítsd be a hátteret egy bizonyos színre (nem ismerem a blogpot-ot, de css-ből nem bonyolult).


A "menü" olvashatatlan. Nem jó a fekete betű fehér effecttel.


A kurzorral kezdj valamit, mert idegesítő, hogy nem látom.


Soha ne használj a háttérrel megegyező vagy nagyon hasonlító betű színt. (ha a címekre húzod az egeret fekete lesz).


Próbálj tömöríteni, nem tudom ismered-e a tl;dr kifejezést. Amikor blogot olvasnak az emberek nem regényt szeretnének, hanem egy tömör összefoglalást arról, hogy mi is történt. Elkezdtem olvasni az első részt, de az életkedvem is elment a negyedénél.


Ajánlom, hogy előbb írd le Wordbe, majd fusd át párszor. Ha 2. átolvasása is fontosnak tartod hagyd bent, egyébként húzd ki.


Egy bejegyzés ne legyen több 20 mondatnál, vagy 200-300 szónál. Javítja az olvashatóságot. Inkább oszd fel több bejegyzésre, így a látogatóidat is "felcsigázod" a következő bejegyzésig, és többet is tudsz egy nap postolni, egy giga bejegyzés helyett.


A kézírás szerű betűtípusokat felejtsd el, nagyon ront az olvashatóságon.


A történet pedig teljesen jó, ha személyes blogot írsz, de tényleg szűrd ki a lényegtelen dolgokat.

2015. jan. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm<3
2015. jan. 26. 15:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán értek egyet a második válaszolóval. Én mint blogolvasó, sokkal jobban szeretem az olyan bejegyzést, melyben van leírás, és regényszerűen működik, a szerző pedig nem csak egyszerű sablonos képeket másol ki a google keresőből, hanem dolgozik is a helyszínek elképzelésén.


A történet talán kicsit Szjg kopi, és engem személy szerint nagyon zavarnak az olyanok mint "A kamaszkor kellős közepébe vagyok", nem tudom hogy a magyar nyelvtan erről hivatalosan mit mond, de nem úgy helyes, hogy közepében?


Egyébként minden jó, a legtöbb tinioldalnál erősebb, talán még a szóismétlésekre figyelj (pl.: rakjuk, szoba) de ezeken kívül érdekes.


Még valami, nekem kicsit furán jön kis, hogy a 14 éves szereplők enyhén szólva is húsz évesnek néznek ki.


További jó írást, sok sikert!

2015. jan. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2 lennék


Amit írtam tényekre alapozom, évek óta foglalkozom weboldalak fejlesztésével, és tapasztalataim szerint inkább olvassák a többször de kevés bejegyzés struktúrára épülő blogokat, mint fordítva.


Egy átlagos ember 20 mondatnál hosszabb bejegyzést unalmasnak, hosszúnak tart. Így gondoltam adok némi tippet a kedves kérdezőnek. Ez persze embere válogatja, de átlagban erről van szó.


Továbbá én sem értek egyek a másolt és/vagy googleről letöltött képekkel való teleszemeteléssel. Egy blognak pont a személyes mivoltja a lényeg. Ha nincs téma, az is lehet téma.


Egy blog lehet "regényszerű" bár nem ajánlott, igaz az én javaslatom se megy ezzel szembe. Egy regény is tagolva van, mert egy nagy ömlesztett szöveg elriasztja az olvasót átláthatatlansága miatt.


Javaslatomban csupán azt ajánlottam, hogy alkalmazzon több bejegyzést, így megtörve az egybefüggő szöveget, és fenntartva az izgalmat az olvasóban, így minden új postot izgatottan vár majd. Mert ugye nem az untatás, hanem a szórakoztatás a cél.


Ahogy a #4 hozzászóló is írta, a megfogalmazáson is érdemes dolgozni, de ha az ember sokat tölt gépeléssel, főleg hosszú összetett szövegek gépelésével, egy idő után rááll a keze és gondolkozása a választékos szóhasználatra.

2015. jan. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 b4r4thg ***** válasza:

Hátteret olyat választanék a helyedben, ahol a képek széle összemosódik, nem ilyen éles az ismétlődéseknél.

Googlén keress erre rá: "website pattern"

A bekezdésekben a szöveg méretet venném még lejjebb, a bal oldali menüt pedig jobban kihangsúlyoznám

2015. jan. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!