Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Próbálok egy igen egyszerű...

Próbálok egy igen egyszerű honlapot összehozni, minden php és egyéb hókuszpók nélkül. Megcsináltam a index. Html-t, de a karaktereim nem jók. Miért?

Figyelt kérdés
[link]

2015. febr. 6. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már a content="text/html; charset=UTF-8", akkor illene a body-ban is utf8-as karaktereket használnod.
2015. febr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bevallom őszintén, azt nem tudom, hogy kell. Ha van más megoldás is, nekem az is jó, csak nem szeretném látni azt a ménkű sok felesleges kérdő jelet.
2015. febr. 7. 00:24
 3/4 Drone007 ***** válasza:

Sajnos nincs más megoldás. Ezeket a dolgokat meg kell tanulni, és a honlapok kódolásást megfelelően be kell állítani. Nem kezdhetsz úgy autót szerelni, hogy nem akarod megtanulni a motor részeit, mert az unalmas.

Az index.html head részébe helyezd el a megfelelő meta tag-et:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF8">

A html fájl(ok) kódolása pedig utf8 alapú legyen, lehetőleg Byte order mark nélkül (BOM). Ezt a legtöbb szöveges szerkesztőben be lehet állítani. Például a Sublimetext szerkesztő érzékeli az ékezeteket a szövegben és automatikusan állítja be, de a Notepad++ esetén se túl bonyolult átállítani a kódolást.

2015. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem mindig segít ennyi. Néha az is kell, hogy nyitsz egy teljesen üres szöveges fájlt, beállítod a kódolását, majd átmásolod a régi tartalmát. A régit törlöd, az újat pedig átnevezed arra, ahogy a régit hívtad.

Fogalmam sincs, miért van erre néha szükség, de sokszor előfordult már, hogy Windows alatt "beragadt", és csak tabula rasa-val tudtam beállítani normálisan a szövegfájl kódolását.

2015. aug. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!