Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van egy ötletem de nem tudom...

Van egy ötletem de nem tudom megvalósítani?

Figyelt kérdés
pl kitaláltam egy weblapot de én nem vagyok webfejlesztő, és ezért nem tudom megcsinálni, és felbérelek egy weblapfejlesztetőt aki megcsinálja, ilyenkor mivan? én vagyok a tulajdonosa a weblapnak, valamint ha van belőle bevételem akkor az az enyém? és a további weblap karbantartásokhoz is mindig a webfejlesztőnek kell szóljak pl adatok feltöltése stb.

2015. márc. 6. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A jogtulajdonos az, aki fizet a cuccért. Ha én fejlesztőként dolgozok egy cégnél, az általam írt részekhez nem lesz szerzői jogom, az a cégre száll.

Nagyon kevés fejlesztő foglalkozik üzemeltetéssel. Átadja a weboldalt, a dokumentációt és kész.

2015. márc. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyilván úgy fogja megoldani, hogy egy adminisztrációs felületről tudd szerkeszteni amit megbeszéltek.
2015. márc. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel felbérelsz valakit aki megcsinálja, így te leszel az oldal tulajdonosa, ő csak a fejlesztő, aki pénzt kap azért hogy leprogramozza.

pl. ha velem csináltat valaki egy webáruházat, és azon befolyó bevételt értelem szerűen nem én, hanem ő kapja.

Ha pl. reklámokat helyez el, akkor a reklámokból befolyó bevétel is őt illeti.

Az hogy mennyi bevétele származik ebből, és mennyire éri meg, az már az ő, megrendelő dolga.

2015. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!