Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Menü linkeléssel segitséget?

Menü linkeléssel segitséget?

Figyelt kérdés

A gondom az lenne hogy, végül is a linkkel van a bajom :-?

pl ha egyik menübe belelépnék a neve fooldal.php

és a fooldalon belül lenne még egy menü pl. informacio.php

és a link igy kellene akkor kinézzen hogy

www.oldal.hu/fooldal/informacio.php

hogy kell az ilyent??

egyszerű HTML ben akarom,


2010. febr. 17. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

HTML-ben:

<a href="www.oldal.hu/fooldal/informacio.php">a link szövege</a>

2010. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

jha direktbe linkelem?? :-?

erre nem is gondoltam :D

köszi ;)

rányomtam a zöld gombot

2010. febr. 17. 15:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem.

attól, hogy belépsz egy oldalba és ott van menü ami egy másik oldalra mutat attól még semmi probléma nincs.

Viszont ha új könyvtárra gondolsz, hogy van a

gyökérkönyvtárad amin mondjuk van egy fooldal.php

viszont van egy könyvtár is van aminek fooldal a neve és ezen belül van egy informacio.php akkor a linknek úgy kell kinéznie, ahogy leírtad.

De ha eleve nincs alkönyvtár csak a gyökrékönyvtáron belül van több oldal akkor minden nem kell az előző oldal nevét is belerakni.


csak simán href="informacio.php"


Mellesleg nem értem azt sem, ha sima html oldalt akarsz akkor miért php ben írod?


Olyan hivatkozásokat ne használjatok a weboldalon ami [link]

Ha egy alkönyvtárból linkelünk valamit vissza a főoldalra akkor csak egy per jelet kell tenni elé.


pl:

van egy oldalunk az oldalam.hu/egyebek mapán belül amin mutat egy link a főoldalra akkor úgy hivatkozol vissza, hogy:

href="/index.php"

2010. febr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kösz a helyesbítést, egyetértek veled, tényleg jobb úgy.
2010. febr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

hát ugy értem hogy sima html

hogy télleg csak sima html :D

php ba azért kellett mert egy szavazást is elkellett helyeznem rajta

amugy értem akkor mostmár,

csak azt nem ha pl

a fooldal könyvtárban van az informacio.html oldal, és akkor hogyan hivatkozok a stilusra??

tehát eredetileg ugy van hogy href="css/stilus.css"

de hiába hivatkozok igy az informácio.html beli oldalon is, mert akkor nem találja ugyebár..

ha bemásolom a css-t a fooldal könyvtárba és ugy hivatkozok rá hogy

href="stilus.css akkor se jó, mert akkor a képekre nem tud hivatkozni

mert az a főkönyvtárban van a kepek-ben

2010. febr. 17. 18:44
 6/9 anonim ***** válasza:

bocs a kifejezésért, de értelmesebben kellene összeállitani a weboldal struktúráját.

könyvtárak és fájlok, úgy hogy egyszerűen lehessen hivatkozni/navigálni rajta.


pl:

gyökérkönyvtár amiben megtalálható mondjuk egy index.php (ami a nyitólap) képeknek ami az oldal dizájnját alkotják mondjuk egy "img" mappa, ha egyéb képek is vannak akkor azoknak egy "kepek" mappa. Az al oldalaknak pedig "oldalak" mappa.

mondjuk a CSS fájlt elhelyezed a gyökérkönyvtárba.

ha a css ben hivatkozol képekre akkor a gyökérkönyvtárból kiindulva teszed ezt img/abc.gif vagy kepek/sanyika.jpg


minden aloldalon ahol megadod a dizájnt vagyis a css fájl elérési utvonalát akkor azt / jellel kezded

ami azt jelenti, hogy a gyökérkönyvtártól kiindulva éri el. <link rel="stylesheet" type="text/css" href="/dizajn.css" >

akármilyen aloldalról linkelsz egy felette lévő fájlra , elé teszed a per / jelet akkor a gyökérkönyvtárból indul ki.


Ha már megcsináltad php ben akkor esetleg a dizájnt és menüt is különválaszthatod a tartalomtól.

pl egy main.php ben megírod a menüt és az aloldalakon include parancsal beilleszted.

2010. febr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
<a href="http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__weblapkeszites__670860-menu-linkelessel-segitseget">így kell?</a>
2010. dec. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
az imént próbálkoztam az első válaszoló által tett leírással. sajnos sikertelenül...
2010. dec. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
<a href="http://www.magyartudakozo.hu">Cégkereső</a>
2010. dec. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!