Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Wordpress oldal szerkesztése,...

Wordpress oldal szerkesztése, üzemeltetése, karbantartása pénzért (kereskedelmi szinten) legális?

Figyelt kérdés

Példa: találtam valakit, aki X összegért weblapot készít, tart fent stb. Több "munkája" is van, de lényegében csak annyit csinál, hogy ingyenes WP sablonokat "fejleszt" (a.k.a. át ír néhány CSS sort és feltölt némi szöveget, képet) és mellette átvállalja a velejáró munkát (félévente bejelntkezik).


Mindez legális? Vagyis a WP ingyenes sablonjait üzletszerűen felhasználhatja valaki? Az rendben, hogy "csinál valamit", de mindennek lehet alapja az ingyenes weblap környezet?



#Wordpress #legális #üzletszerű felhasználás #ingyenes sablon
2015. márc. 27. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne legális, ha adózik és valamely vállalkozási forma alatt végzi?

Nagyon sok embert ismerek én is akik nem értenek a web-programozáshoz, még ilyen alap szinten se, vagy egyszerűen nem is akarnak foglalkozni vele. Így megbíznak egy embert aki csinálja helyettük, ami már munka, és a munkáért fizetés jár ugye?

Az hogy milyen kész rendszert tart karban az nem érdekes. Teljesen mindegy, hogy ingyenes CMS, vagy fizetős, esetleg saját fejlesztésű, ez huszadrangú kérdés.

Pl ha én kapok ingyen 5ha földet akkor azt Te ingyen fogod felásni/szántani? Mert ha igen akkor már jöhetsz is.

2015. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg nagy cég csinálja ezt...

Nulla munka és sok profit.

Sőt van olyan is ami még WP/Joomla/Opencart logó, szövegeket is kicseréli saját nevére, logójára, így totál azt sugalva, hogy azt ők fejlesztették...

És be is kéri az árat.

(láttam már ilyen open cart webshopot, full alap dolgokkal, és mikor megkérdeztem mennyit fizetett érte szegény balek, én dobtam majdnem hátast...)

2015. márc. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: Az egy dolog, hogy semmilyen legálisnak tűnő formában nem űzi (se vállalkozás név, adószám stb...), nem is ez a lényege a kérdésemnek.


Sokkal inkább az (amire nem találtam még választ), hogy a WP felhasználási feltételeiben van-e ilyen kizáró ok. Általában szoktak lenni korlátozások, amik az ilyen eseteket kizárják az ingyenes felhasználás köréből. Engem ez érdekelne...


Különben meg a "vállalkozás" tipikusan nem a jóhiszeműen felépített "majd én átvállalom helyetted azt, amihez nem értesz" szellemben van felépítve. Hanem átbaszós módszerekkel operál.


Minden munkának ára van, de nem mindegy milyen feltételek mellett.


Példádnál maradva: Minden magánszemély kaphat az államtól 1 hektár földet. Én is igénylem, megkapom. Bevetni nem tudom, mert nem értek hozzá. Felveszek valakit, aki megcsinálja helyettem, kifizetem. Ez oké.


Viszont, ha mindez úgy néz ki, hogy én egyből földművelőt keresek, aki helyettem teszi mindezt (szerez földet, karbantartja stb...) akkor ő minden egyes munkájánál sajátmaga nevében igényel egy ingyenes dolgot, amit majd pénzért máshelyett fentart egy X ideig.


Bár a második példában, ha alanyi jogon jár az ingyenes föld, akkor valószínűleg nem igényelhetné minden munkájánál saját nevére a későbbiekben haszonszerzésre fordított földet... A WP ingyenessége is így kérdéses nálam. Nekem lehet, hogy ingyen jár, de ha mást megbízva nem nekem/helyettem szerzi be a sablont, hanem magának munkaspórolásból, akkor az elvileg lehet nem rendeltetésszerű használat. (Ha van ilyen a WP esetében egyáltalán.)

2015. márc. 28. 18:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy félre érted a dolgokat.

Tehát, maradjunk a WP-nél. Magát a nyílt forráskódú CMS-t nem árulhatod pénzért, de változtathatsz rajta adhatsz hozzá stb, és ezért már kérhetsz pénzt, de csak a befektetett munkáért. Pl. a linux-nál is ilyen a licenc, nem adhatod pénzért de ha módosítod akkor már kérhetsz érte pénzt, de csak a jóhiszeműség határán belül, és a befektetett munkáért.

Ha valaki nem tud feltelepíteni egy WP-t akkor csak az általa meghatározott órabért kéri, és nem kérhet pénzt magáért a WP-ért. Nagyjából minden nyílt forráskódra ez szokott igaz lenni. De ha elolvasod a WP licencét akkor lehet, hogy többet fogsz tudni. A linux-t tudom mert azt elolvastam.

-A levegő is ingyen van, de ha nem tudsz lélegezni, akkor meg kell venned egy lélegeztető gépet, ami már nem ingyenes.

2015. márc. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"a nyílt forráskódú CMS-t nem árulhatod pénzért"

Sok cég megteszi, és munka díjként számolja...

Azaz változtatások nélkül feltölti, telepíti, és elkér 100 ezreket.

(És nem csak a kishazánkba)

2015. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!