Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » 3 oszlopos webshop reszponzívvá?

3 oszlopos webshop reszponzívvá?

Figyelt kérdés

Ti mit tennétek, csak simán egymás alá rendeznétek, vagy valami más megoldás is van?


Max szélességen ugyanúgy kell kinézzen.


1. oszlopban kategóriák és hírlevél

2.-ban a tartalom

3.-ban pedig "szűrés" (néhány link, hogy 0-10.000 ft-ig, 10.001- től 25k-ig, ...)


A legzavaróbb hogy a hírlevelet nem szeretném eltűntetni, de egymás alá rendezve nagyon rossz helyen van.

Pakoljam át javascripttel lentre?


2015. márc. 29. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Én egymás alá raknám őket, ilyen sorrendben:

2

3

1

2015. márc. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg a szűrőket tedd egy oldalsó menübe, ami alaphelyzetben nem látszik, csak ha megnyomják a menü ikont, akkor oldalról "bekúszik". A tartalmat és a többit pedig egymás alá.
2015. márc. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Drone007 ***** válasza:

A reszponzív megjelenésre sok lehetőség van. A két véglet a full szélesség (1200px felett) és a mobil szélesség (480px és alatta). A köztes megállókat is meg kell állapíani, és minden "megállóra" a megfelelő kialakítást és elrendezést kell megvalósítani.

Pl.:

Az oldal alapban 1000px széles, ebből 200px a bal oldal, 650px a középső tartalom, és 150px a jobb oldali oszlop.

Az első megállónál 1000px és felette az oldal így néz ki.

Ez alatt mondjuk 700pixelig az oldal jobb oldali oszlopa eltűnik, bekerül a tartalma a bal oldal alá, a tartalmi rész pedig 500pixelre szűkül.

480px-699px az oldal oldal-oszlopai lenyíló menükké válnak a felső menüsoron, az oldal tartalmi része 480px széles lesz.

Ez alatt majdnem ugyanez, csupán az oldal tartalmi része 100%-os szélességű lesz, vagyis alkalmazkodik a képernyő szélességéhez.


Ez csak egy példa, több megoldás is megfelelő lehet. Pl. a szűrőt a szűkebb képernyő méretnél az oldal tetején egy status-sávba helyezzük, hogy mindig elérhető legyen.


A reszponzív megoldásokhoz ritkán kell js, a media-query többnyire a css-en keresztül valósul meg.

2015. márc. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, én csak azt nem értem, hogy hogyan valósítható meg, hogy pl az első oszlop (vagy abból a hírlevél) kerüljön a végére.


van 3 div/oszlop egymás mellett, floattal

1 2 3

ebből hogyan lehet

2 3

1


nekem csak olyan megoldás jut eszembe, hogy vagy átrakom, vagy pozicionálom javascripttel (vagy ha fix magas pl a hírlevél, akkor simán css-el)


(persze ha a html szerkezetet módosítom 231-re, akkor 1-et balra, 2-3-at jobbra floatolva megoldható lenne az oszlopos kérdés)

2015. márc. 30. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!