Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért nem működik a new...

Miért nem működik a new inline style a dreamweaver-ben?

Figyelt kérdés
Azt csinálom, hogy fogok egy bekezdést, elkezdem new inline style-ban formázni, (betűtípus, félkövér, dőlt, stb...), majd elmentem új csss rule-ként. Aztán a bekezdést visszaállítja a sima paragraph-ra. Miért van ez? Hogyan lehet külön formázást megadni bekezdésenként a dreamweaver-ben?

2015. márc. 30. 20:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Részben rájöttem, de csak úgy, hogy a html kódban csinált egy p-t, de azt nem lehet szabályként alkalmazni.
2015. márc. 30. 20:43
 2/9 A kérdező kommentje:

Ne megvan. Az volt a gond, hogyha új css osztályt akarunk létrehozni, akkor nem szabad kijelölve lennie a bekezdésnek. Egyébként pedig belekattintunk a bekezdésbe, a properties menüben kiválasztjuk a css gombot bal oldalon, ott a legördülő menüből a new inline style-t. Majd ezt követően a Format menü CSS style, convert inline css to rule , és ott pedig azt kell kiválasztanunk, hogy A new css style.


Teccik érteni?

2015. márc. 30. 21:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Teccik, de szerintem többre mennél ha megtanulnád a html és css nyelvet. :)
2015. márc. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Párhuzamosan tanulom sőt, a php-t is, de már mindenki webszerkesztővel csinál honlapot, mert gyorsabb és könnyebb. Már nincs olyan, hogy jegyzettömbből honlap...
2015. márc. 31. 00:13
 5/9 Drone007 ***** válasza:
Tééényleg? A kódot már nem is írnak a profik? Ki mesélt neked ilyen badarságokat?
2015. márc. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na ezen én is jót nevettem most :D

JS - PHP-hoz kényelmes lehet valami jó IDE-t használni, az igaz, de az nem helyetted csinálja meg a dolgokat :). Nagyon jó oka van rá a fejlesztőknek, hogy nem a kattintgatós módszert választják (mint most te), mégpedig az, hogy így nem a program, hanem a tudás szab csak határt. Az pedig nagyon gyorsan fejleszthető.


Bónuszok:

-Kevesebb hiba, de ha van akkor is tudod hol kell keresned.

-Gyorsabban éred el amit akarsz. A torrentes dreamweavereddel lehet, hogy gyors a dolog, de sosem lesz olyan mint ahogy fejben - képszerkesztőben elképzelte valaki.

-Nem vagy limitálva, mint ahogy fentebb írtam.

-Átlátható és könnyen szerkeszthető kód lesz a végeredmény (remélhetőleg).

-Ha esetleg később ilyen munkát akarnál, akkor esélyed sincs arra, hogy egy kattintgatós programmal eladj bármit is. Nem a program rossz, hanem a grafikus felülete használhatatlan egy színvonalas oldal megalkotásához (pedig talán ez a legjobb szerkesztő a sok közül).


De ezekre te magad is rájössz / bizonyítod majd magadnak pár hónapon belül, ha tényleg foglalkozol a dologgal. Én is így kezdtem, valószínűleg sokan mások is, tehát egyáltalán nem ciki :) csak azt tisztázzuk, hogy ez a mondat nagy tévedés: 'mindenki webszerkesztővel csinál honlapot, mert gyorsabb és könnyebb'

2015. márc. 31. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Tééényleg? A kódot már nem is írnak a profik? Ki mesélt neked ilyen badarságokat?"


Ki mondott ilyet? Én azt írtam, hogy nem írnak jegyzettömbben kódot. Attól még mondjuk Dreamweaver-ben írhatnak, hiszen a lehetőség adott hozzá, akár php akár html akár mondjuk java kódhoz. De a html egy leíró nyelv, és a formázás nagy részét elvégzik helyetted olyan programok, mint a Dreamveaver. PHP-hez nyilván ismerni kell a ciklusokat a változókat a függvényeket stb... Idejöttél, hogy jól lealázz valami kezdőt, mert gyalázatosan sz@r az életed? :D

2015. márc. 31. 14:39
 8/9 Drone007 ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én nem személyeskedtem veled. De ha már elismerted magad is, hogy kezdő vagy, akkor fogadd meg egy vagy több hozzáértő tanácsát, és ne fogalmazz meg ostobaságokat.


Webfejlesztéshez a mai napig legszívesebben a Notepad++ programot használom (ha hiszed ha nem), és a megrendelők mindig elégedettek voltak a munkámmal.

Vannak persze több emberes nagy projektek, amit csapatban fejlesztünk, de a Dreamweavert itt is messzire kerüljük. Kezdőknek nagyon érdekes program, csak nem szabad hozzászokni a kényelmi dolgaihoz. Ha valóban haladó fejlesztési környezetre vágysz, akkor javaslom ismerkedj meg a Netbeans-szel.

2015. márc. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Milyen bölcs a kérdező, mégis inline css-t akar használni. Az hogy lehetséges?
2015. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!