Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Http request, hogyan kell...

Http request, hogyan kell használni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet http request segítségével adatbázisba írni, illetve onnan kiolvasni? Jelenleg a socket test segítségével próbálkozok, de csak addig jutottam el, hogy kiolvasom mondjuk egy fájl tartalmát.
2015. ápr. 9. 20:06
 1/10 Tengor ***** válasza:
Csak HTTP req-val sehogy. Kell mögé egy szerver oldali valami, ami értelmezi a req-t és megcsinálja az írást v. a lekérdezést.
2015. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha a hátteret megírom mondjuk php-ban az jó? És akkor milyen req-et küldjek és, hogyan tudom feldolgozni azt a req-et?
2015. ápr. 9. 20:09
 3/10 Tengor ***** válasza:

Igen, a PHP jó erre.

Turkáld meg a PHP manuált! Elég sok fgv. van ezek elérésére.

2015. ápr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Esetleg nem tudnál valami konkrét példát írni erre?
2015. ápr. 9. 20:19
 5/10 Tengor ***** válasza:
Nyem. PHP-ban én eddig csak kész (_POST, _GET) adatokkal dolgoztam, a req-t nem babráltam :$
2015. ápr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oké, azért köszi!
2015. ápr. 9. 20:23
 7/10 Drone007 ***** válasza:

Nem tudom pontosan miért akarsz ilyesmit csinálni, de lehet hogy a cURL jobb megoldás lenne távoli szerverről való adatkérésre, vagy adatküldésre.

Mindenesetre a távoli szerveren is kell legyen egy fájl (php) ami feldolgozza a kapott anyagot (ez végzi az adott szerveren lévő adatbázisba való adatírást, ilyesmit).

[link]

2015. ápr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem mindenképpen http request segítségével kell megoldani ezt. Consoleból kell küldenem egy üzenetet a szervernek ami azt feldolgozza. Esetleg olyan megoldás is jó, hogy a php feldolgozza az üzenetet. Ez így működhet? Hogy én küldök egy üzenetet a honlapnak TCP/IP-n keresztül például azt, hogy "SAJT" és azt beleírja egy adatbázisba?
2015. ápr. 10. 10:15
 9/10 anonim ***** válasza:
A böngésző is HTTP kéréseket küld, természetesen. Tehát PHP-ban, pl. a $_GET globális változóban megtalálod a GET kérésként küldött URL encoded adatot. Adatbázisba írni viszont általában a PUT method-od használják, updatelni pedig a POST-ot. Neked elég lenne a POST-ot használni, eléred a $_POST változóban a küldött elemeket. De vannak erre kész rendszerek is pl.: Slim Framework. Ha komolyan API-t szeretnél írni, érdemes utána nézni a REST-nek is. Egyébként ha TCP/IP-n akarsz küldeni adatot és betenni egy adatbázisba ahhoz elég egy 10soros perl vagy python script is, HTTP-re nincs szükség.
2015. ápr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem a leírtak alapján ugyan, de sikerült megoldást találnom. Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 10. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!