Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyire éri meg online...

Mennyire éri meg online nevelde-közösségi oldalt készíteni a mai fiatalabb korosztálynak? Van aki belevágna, vagy segítene egy ebbe belekezdő embernek?

Figyelt kérdés

Kérlek csak olyan válaszoljon a kérdésre aki nem kinevetésből, gúnyolódásból teszi, köszönöm. :)


"Régen" amikor én 12-13 éves voltam (most leszek 19) volt egy nevelde, már kiírhatom, megszűnt: Görinevelde ( [link] Én azon nőttem föl, ott tettem szert barátokra, bár ma már nem nagyon tartjuk a kapcsolatot. Nem is maga a játék volt a szórakoztató hanem az ilyen korban mindenhonnan szokásosan gyerekek között feltűnő témák/beszélgetések/"barátságok". Jó szórakozás a kisebbeknek és jó barátkozási lehetőség a kissé visszahúzódóbbaknak amilyen én is voltam/vagyok. Sajnos ahogy egyre nőttek fel a tagok és hagyták el az oldalt, nem érkezett utánpótlás, létrejött pár kisebb klikk akik itt-ott próbálkoztak kisebb neveldék felépítésével, én voltam az egyik, de nem jártak nagy sikerrel, 100-150 tag abból is kb. csak 15-20 napi szinten aktív. És így ez a korszak valahogy el is múlt. Én 2012 végéig próbálkoztam az eredeti oldal valamikori 2010-11-es megszűnése után aztán feladtam. A kérdés az hogy most, 4-5 évvel később megéri-e belevágni ingyenes tárhelyen, esetleg pénzt belefeccölni domainre, van e az ilyen oldalaknak (újra) látogatóközönsége? Vagy egyáltalán van-e olyan ember akár itt aki hajlandó lenne csak kedvtelésből nekiállni rajtam kívül/velem együtt egy ilyennek?

Igazából az e körüli kérdések foglalkoztatnak.

Valamelyest értek a php-hez, mysql-hez, de például a design nem az erősségem. Van egy weboldal motorom, nem mondom hogy a legbiztonságosabb, és nem is mindenhol a legjobb a megvalósítás, de egy segítővel kb. 1-2 hónap alatt helyre lehetne pofozni csak heti pár óra munkával.

Persze MODERÁTOROK FIGYELMÉBE IS: ez nem munka felajánlás, egyszerűen csak elmélkedés és érdeklődés, de ha valaki esetleg rám ír nem fogom elutasítani.


Köszi hogy végigolvastad a néhol lehet nem túl értelmes eszmefuttatásomat egy ilyen gyerekes témáról :D Már azért nagyon hálás lennék ha a főbb kérdésekre válaszolnátok páran, többet nem is várok persze :)


Előre is köszönettel ;)



2015. ápr. 26. 04:01
 1/4 anonim ***** válasza:

...Hmm, bár nem vágom a témát mivel engem a szüleim neveltek, és az se tegnap volt, de lehet benne valami amit mondasz.

Ingyen domain az inkább felejtős.

2015. ápr. 26. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tengor ***** válasza:

Anno nem igazán voltak ilyen közösségi helyek. Ma már ott az FB, ami begyűjt minden ilyent. Ha igazán sikeres valamit akarnál összerakni, akkor érdemesebb lenne FB alkalmazásban gondolkozni.

Az ingyen tárhely valóban felejtős, de évi 5 rugó körül már lehet tárhelyet és domaint venni egy induló valaminek, ami bármikor bővíthető.

A PHP-MySQL témában szívesen segítenék.

2015. ápr. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2015. ápr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem nem fontos hogy köze legyen a FB-hez.

Lehet simán weboldal is. Max amibe pénzt és időt kéne feccölni az a hirdetés lenne.

Szerintem lehet hogy a 4-5 év kevés, esetleg még várni kéne vele, hátha érdekelni fogja majd a most 12 éveseket, ki tudja, mert most az okostelefonokon inkább letöltenek mások alkalmazásokat és azon nevelgetnek mindenféle állatkákat a most 16-17 évesek [a célközönség esetleg] (pou, mimitos, stb.) Szóval az okostelefonok kiszorítanak jelenleg szerintem minden ilyen próbálkozást. Persze már csak egyre modernebb telefonok lesznek, ha nem jön egy napkitörés :D De az emberek egy idő után mindig keresni fogják a régi "retró dolgokat". Neten már senki nem használ virtuális neveldét, max a nagyon kicsik segítséggel, de ők is már kevesen vannak, mert jön a fb meg az okostelo. A teveklub is leáldozóban szerintem...

Viszont Én nagyon örülnék neki, ha lenne egy komplex (akár a teveklubhoz hasonló), normális és igényes, érdekes nevelde, amin mindenki megtalálja azt, amit szeretne, nevelhetne akármit (tevét, macskát, kutyát, babákat, pillangót, elefántot mit tudom én mit. :D) és amin van cél is, nem csak az "életben tartás", kreatív és nem olyan drága! feladatok, tisztségek stb.

Én sok sikert kívánok mert szerintem is hasznosak az ilyen oldalak. Bartokat lehet találni, ismerkedni, kikapcsolódni, stb. Hajrá!

2015. jún. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!