Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Aktuális oldal Design "életre...

Aktuális oldal Design "életre keltése"?

Figyelt kérdés

Szaisztok!


Lenne egy roppant érdekes kérdésem. Ha pl megtudom csinálni egy adott oldalnak a desingjét akkor azt hogyan tudnám "élőre" varázsolni ? Próbálkozok a frontpageval és a notepad++ nevezetű programokkal. De igen kevés a html tudásom. Valamint ha már van egy adott kép,hogy szeretném,hogy kinézzen az oldal akkor is kódokat kell írni ?



2015. máj. 3. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kód írás nélkül nem úszod meg. A FrontPage-et meg most felejtsd el. :) Tanulj HTML-t és CSS-t első körben.
2015. máj. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pedig a biztos megoldás a HTML és a CSS nyelvek megtanulása lesz. A WYSIWYG-jellegű szerkesztőprogramok - ilyen például a Frontpage, a Kompozer, az NVU, a Dreamweaver - bár próbálnak az oldal kinézetéhez szükséges kódot generálni, de az nem lesz olyan optimális, mintha te magad kódoltad volna le.
2015. máj. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Frontpage, Dreamweaver, stb. felejtős. Ha egy jó szövegszerekesztőt akarsz syntax highlightinggal, javaslom a Sublime Text-et. Életre keltés alatt nem tudom, hogy pontosan mit értesz, de ahhoz, hogy szép legyen CSS kell, interaktív oldal készítéséhez pedig JavaScript. A CSS nagyon egyszerű, JS-t viszont meg kell tanulni. Ha megy, akkor lehet válogatni különböző JS library-k és front-end framework-ök közül, amik könnyebbé teszik az életed. (jQuery, AngularJS, stb...)
2015. máj. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Úgy látom nehéz dolgom lesz de lényegében akkor honnan kellene kezdenem az egészet ? Mert tényleg semmit nem értek ezekhez viszont megszeretném tanulni. Életre keltésnél azt éltem,hogy egy programmal csinálok egy tervet,hogyan szeretném,hogy kinézzen az adott oldal,és akkor az utána működjön. Én arra gondoltam,hogy amit elvégeztem módosításokat a programba ahol csinálom az oldal designet ott minden egyes képet,logót,gombot kimentek és akkor azt valahogy importálom,egy html szerkesztő programba.
2015. máj. 3. 16:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Tanulj:

HTML -> CSS -> JavaScript (+jQuery) -> PHP -> MySQLi


Egy egyszerűbb oldalhoz eleinte elég lesz a HTML és CSS tudás.

2015. máj. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem tudod, hogy mivel kezdj, akkor érdemes rászánni 20-30 órát, hogy codecademy.com -on végigcsinálod először a HTML&CSS, majd a Javascript és jQuery rövidke kurzusait, ha ezek megvannak, akkor jöhet a "Make a website" és a "Make an interactive website". Utána belenézhetsz a backend-del foglalkozó dolgokba is. Eléggé rövidek és nagyon csak alap ismereteket kapsz, de legalább annyi betekintést nyersz, amire utána lehet alapozni.
2015. máj. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fölösleges addig egy picit is JS-sel foglalkozni, amíg a HTML-t sem ismeri.

Csillió tutorial van a neten, google első 5-10 találatát nézegetheted a megfelelő kulcsszavakra.

2015. máj. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek.
2015. máj. 4. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!