Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Saját Wordpress weblapot...

Saját Wordpress weblapot szeretnék átmásolni egy másik saját weboldalra. Hogy lehet ezt megtenni?

Figyelt kérdés
Először egy ingyenes weboldalon készítettem el a lapomat, onnan kis nehézségekkel ugyan, de sikerült áttennem egy .com végű vásárolt weboldalra. Ez viszont azzal járt, hogy innentől, ha az ingyenes oldalt akarom megnyitni, akkor .com oldal jelentkezik, vagyis az ingyenes elérhetetlenné vált. Ugyanezt meg tudnám tenni újra, amikor a .hu végűre költöztetem az oldalt, de szeretném mind a .hu mind a .com oldalt egymástól függetlenül használni, ami így nem lesz lehetséges. Köszönöm előre is a javaslatokat.

#Wordpress #weboldal másolás #weboldal áthelyezés
2015. jún. 3. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon nem jól csináltál, mivel akárhány domain mutathat arra az oldalra.

Azaz akárhány .hu, .com és akármilyen címed lehet, elég 1 db oldal és nem kell átpakolni sehova már.

2015. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pont arról van szó, hogy nem egyben akarom az oldalakat használni, hanem egyszer át akarom másolni a valami.com oldal tartalmát a valami.hu oldalra, majd onnantól a kettőt egymástól teljesen függetlenül akarom használni, akár teljesen eltérő tartalommal.
2015. jún. 3. 19:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom azt csináltad, hogy volt az ingyenes sub domain, és vetté hozzá egy fődomaint.

Ezt beállítottad a tárhelynél, és az ingyenesről átírányt az új elérésre amit vettél.

Ha jól sejtem, akkor ez így rendjén is van.

2015. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Adatbázis mentéssel csinálnám. Ingyenes weblapnál a php myadmin-ban kiexportálom az adatbázist, majd a .com-os weblapra ugyan azt a wordpress verziót teszem fel, ami az ingyenesen volt, majd az ottani php adminba importtálom az előbb lementett adatbázist. Egyszer csináltam már.
2015. jún. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A WordPressben is van import/export funkció. A .com-os oldalon exportálsz, a .hu-s oldalon importálod a tartalmat. Persze csak ha mindkettőn WP fut.
2015. jún. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ajánlom az ingyenes akeeba bővítményt, mellyel backup-olni lehet az egész wordpress oldalt tartalommal és adatbázissal együtt, és egy másik helyen pedig kicsomagolni (akeeba kickstart segítségével). Nem kell külön export/import, nem kell az új helyen wordpresst telepíteni előre, minden-t megcsinál a bővítmény. Mondjuk a feltelepítés nem automata, néhány adatot azért meg kell adni.
2015. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!