Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Extrán feltettem a wwwroot...

Extrán feltettem a wwwroot mappába egy template-t. Mit kezdjek vele hogy működjön?

Figyelt kérdés
2008. szept. 1. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
De milyet raktál fel? Flash? Vagy html? Pontosan milyen fájlokat másoltál?
2008. szept. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy komplettet töltöttem le a netről, és úgy ahogy volt felmásoltam a következő fájlokat: index.php; theme.php; styles; forum; images.
2008. szept. 1. 19:44
 3/3 anonim válasza:

Alapvetően kétfajta template (honlapsablon) létezik:


Az egyik esetében honlapszerkesztő/szövegszerkesztő programban kell átalakítani (kicseréled a szövegeket, képeket) és utána feltölteni. Ezek általában .html kiterjesztésűek.


A másik esetében (általában pl. a tartalomkezelő rendszerek: pl. Joomla) fel kell tölteni az egészet, és utána jelszóval belépve (pl. neved.extra.hu/admin.php vagy ilyesmi oldalon) online tudod szerkeszteni, külön program nélkül. Ezek általában .php kiterjesztésűek.


Ha ez utóbbi, akkor általában a feltöltés után a főoldalon le van írva, hogy mit kell tenned. Illetve a fájlok között keress valami ilyesmi szövegfájlt: pl. readme.txt, olvassel.txt, ... Itt szokták leírni, hogy mit kell tenned.

De ha kideríted, hogy milyen típusú a template (Joomla, Drupal, phpBB, WordPress, ...), akkor a neten rákeresve megtalálhatod a honlapját (általában magyar is szokott lenni) vagy az azzal kapcsolatos fórum oldalakat, és ott leírják, hogy mit csinálj.


Egyébként mit jelent, hogy 'működjön'? Ha belépsz a domainre (neved.extra.hu), akkor bejön valami? Ha igen, akkor csak egy néhány soros szöveg, vagy a teljes sablon működik az eredeti szöveggel?

Ha angolul van és nem érted, írd ide, és lefordítom neked.

Sok sikert! :)

2008. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!