Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet megtenni egy...

Hogy lehet megtenni egy weblapon, hogy a hozzá kapcsolódó javascript fájlok ne legyenek olvashatóak kliens oldalon?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, a javascript fájlok letöltődnek a klienshez, de hogy lehet megcsinálni, hogy csak lefussanak, de ne látszódjon a kódjuk?

Elég kezdő vagyok, szóval bocsi, ha evidens a válasz. :)



2015. jún. 21. 23:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit a böngésző lát azt a felhasználó is! Nem tudod hatékonyan elrejteni...

de ezt esetleg megnézheted: [link]

2015. jún. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sehogy. A böngészőnek el kell tudni érnie, hogy egyáltalán lefusson, ahhoz pedig a teljes kódot ismernie kell.

Letilthatod a jobb egérgombbal való kattintást, de egy haladót nem versz már át ezzel a módszerrel.

2015. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2015. jún. 21. 23:24
 4/13 anonim ***** válasza:

Annyit el tudsz érni, hogy ember számára olvashatatlanná teszed a kódot. Ugyanúgy fog lefutni, de amikor valaki megnézi a kódot, akkor nem igazán tudja értelmezni. Ellopni el tudja, de saját céljaira módosítani már nem igazán.

Javascript obfuscationnak hívják ezt a módszert, több ingyenes eszköz is van ehhez a neten.

2015. jún. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha obfuscálva van akkor meg rányomja az ember a beautifiert és megint semmit se ér a dolog.
2015. jún. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Az az érdekes, hogy általában olyanok akarják lekódolni a forrást, meg vízjelezni a képeket, akik ugyanúgy lopják a cuccokat...
2015. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem is főleg a kódot akarnám védeni, inkább a benne lévő adatokat. Egy adatbázisból jönnének bizonyos adatok, beágyazva a html kódba.
2015. jún. 22. 14:38
 8/13 A kérdező kommentje:
...Mármint a javascript kódba.
2015. jún. 22. 14:39
 9/13 anonim ***** válasza:

"általában olyanok akarják lekódolni a forrást, meg vízjelezni a képeket, akik ugyanúgy lopják a cuccokat..."


Ez NEM igaz. Inkább már tőlem loptak el saját készítésű, vízjelezett képet - egyszerűen levágták róla azt a részt.

2015. jún. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nem is főleg a kódot akarnám védeni, inkább a benne lévő adatokat. Egy adatbázisból jönnének bizonyos adatok, beágyazva a html kódba."

Akkor másképp kell megoldani. Szerver oldalon kezeld a bizalmas adatokat és a js-nek csak azt add át, amit egyébként is megjelenítenél...

2015. jún. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!